דני דיין בכנס ירושלים

ראש המערך המדיני של מועצת יש"ע, דני דיין, הבהיר היום (שני) כי עקירת יישובים ביהודה ושומרון והקמת מדינה פלסטינית הן הרסניות ויחסמו כל אפשרות של כיבוש עתידי באזור.

"אם חלילה ניסוג מיהודה ושומרון ונרצה לחזור, גם אם נעשה זאת, נמצא שם בינתיים עוד חצי מיליון פליטים שהגיעו למדינה הפלסטינית, ולכן המצב יהיה רע לאין שיעור עד בלתי אפשרי", אמר דיין.

בכנס ירושלים ה-11 שהתקיים בירושלים הזכיר דיין את דבריו של חבר הכנסת לשעבר מטעם מרצ, רן כהן, "אם תיפול בעזה שערה אחת של חייל אחד, נכנס לשם ונראה להם זה כמובן בלתי אפשרי - כשקיימת מדינה היא ריבון וכלל המשחק משתנים".

לדברי דיין, היום כבר ברור שאין שום יכולת להגיע להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים, "אם היה סיכוי לשלום בין ישראל לפלסטינים, הסכם אוסלו הרס את הסיכוי הזה לפחות לשני דורות".

"דור אחד שכבר עבר - משנת 1993 ועד היום, ובזבזנו אותו במשאים ומתנים עקרים שלא היה להם שום סיכוי להצליח, בין השאר בגלל שהסכם אוסלו שנעשה עם אש"ף וגרם שלא יהיה עוד הסכם מבלי זכות השיבה".

"הסכמי אוסלו מעכבים את השלום בדור אחד נוסף מכיוון שאני מעריך שעל כל שנה שעברה מאז אוסלו נצטרך שנה נוספת כדי להתפכח מהאשליות שאוסלו יצר, במיוחד הפלסטנים יצטרכו להתפכח כולל האשליה שתהיה חזרה של פליטים", דברי דיין.

ההתיישבות ביהודה ושומרון אינה מנימוק ביטחוני, הזכיר דיין, "חזרנו כי זו המולדת שלנו, כי זו בעינינו המהות של המדינה היהודית. לחזור לחברון תחת ריבונות ישראלית, לחזור לבית-אל ולשילה תחת ריבונות. זה האינטרנס הישראלי של מדינת ישראל".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7