עדי קול
עדי קול פלאש 90

סגן השר אופיר אקוניס טוען כי איומי החרם של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי מזכירים לו את גרמניה של שנות ה-30.

​בתשובה להצעות אי אמון שהגישו סיעות יהדות התורה ומרצ בנושא העמדות הסותרות של ראש הממשלה במשא ומתן המדיני, אמר סגן השר אקוניס כי "לג'ון קרי ולשאר הבכירים בקהילה הבין לאומית באירופה, זה לא פוליטיקלי קורט לדבר על חרמות נגד יהודים במינכן.

זה מזכיר לי חרמות שהגיעו מגרמניה בשנות השלושים. זה התחיל בחרמות, עבר לשריפת ספרים, המשיך בניפוץ בתי כנסת והגיע להשמדה המונית", אמר אקוניס.

ח"כ דב חנין (חד"ש) זעם על ההשוואה ואמר "רק עכשיו העברתם חוק שאוסר את ההשוואה לנאצים". סגן השר אקוניס הוסיף "אני מברך את אבו מאזן על אמירתו השקופה שלעולם לא יכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. האמירה הזו מחזירה את כולנו ליסודות הסכסוך שהוא איננו טריטוריאלי. בנוסף אמר אבו מאזן שלעולם לא יחזור למאבק מזויין, ואילו כאן בבית הזה מאיימים אנשים שתפתח עוד אינתיפאדה. זה נכון גם לגבי כל הלשעברים שמאז שאני בן חמש כבר לא מחזיקים בתפקיד אבל ממשיכים להפחיד את הציבור".

ח"כ עדי קול (יש עתיד), בחרה לדבר בשפה האנגלית ולפנות לג'ון קרי על מנת להודות לו על מאמציו לקדם את תהליך השלום, ולהתנצל בשם ממשלת ישראל על כפיות הטובה. "חרם כלכלי עומד בפתחנו ואנחנו ממשיכים לטמון את הראש בחול" אמרה.

בנוסף הגישו סיעות האופוזיציה הצעות אי אמון בנושאי "הפערים העמוקים בחברה בין ספרדים לאשכנזים, נשים וגברים וערבים ויהודים". מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון בממשלה.