השר בנט בכנס ירושלים

שר הכלכלה נפתלי בנט התייחס היום (שלישי) בכנס ירושלים ה-11 למשא ומתן המדיני ולאפשרות של פרישת "הבית היהודי" מהקואליציה.

"במשך הרבה שנים היינו מגזריים, כשאתה מגזרי יש לך הרבה לוקסוס כי אתה לא באמת צריך להתעמת עם קונפליקטים ודילמות של ניהול מדינה על כל רבדיה, בביטחון ובכלכלה", אמר בנט בפתח הראיון שערכה עימו העיתונאית סיון רהב-מאיר.

בנט התייחס לסוגיית גיוס החרדים ושילובם בכלכלה ואמר כי מדובר במהלך היסטורי שיעוגן בחוק בתוך כמה שבועות. "אנחנו רואים מול עינינו רבבות צעירים חרדים מבולבלים תחת מצוקה קשה מאוד. המון לא מסוגלים ללמוד תורה ומגיעים לגיל 30 בלי לדעת לוח הכפל. כל החברה החרדית מתמוטטת סביב העניין הזה.

"בעוד 3 שבועות ועדת שקד תסיים עבודתה ולראשונה יקבלו כל החרדים ארבע שנות פטור מלא כדי לחלץ אותם מהכלא שחלק ניכר מהם נתון בו. 70 אחוזים לא מסוגלים ללמוד תורה כל החיים שלהם".

שר הכלכלה התייחס לקואליציה ש"נכפתה" על הבית היהודי וליחסיו עם ראש הממשלה ורעייתו. "מדינת ישראל בחרה בממשלה מסוימת והעובדה היא שלא רצו את הבית היהודי בקואליציה. ואנחנו חשבנו שכדאי שנהיה בקואליציה ובלית ברירה הלכנו על הברית עם לפיד. היום כבר אי אפשר לקרוא לזה ברית יש תיאום". 

המראיינת רהב-מאיר טענה בפני בנט כי יחסיו עם אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, פוגעים בעבודת הממשלה. "הנושא הפרטי של ראש הממשלה הוא פרטי ואני לא מתכוון להתעסק בזה. זה לא מעניין אותי. מעניין אותי לשרת את מדינת ישראל.

"אני בא לעבוד בשביל עם ישראל, זהו לא אופרת סבון שצריך לנתח את מערכות היחסים וכך גם ראש הממשלה בא לעבוד. יש לנו מחלוקות מסוימות ובסופו של דבר אני מכיר אותו טוב ואכפת לו מביטחון ישראל ושהיה טוב לעם ישראל.

באשר למשא ומתן המדיני הבהיר בנט כי מפלגתו תפרוש מהקואליציה במידה ויגובש הסכם שאינו תואם את ערכי הבית היהודי. "אם הדבר לא יתאם את ערכינו לא נהיה, ואם כן - נהיה שם ונחזק את ראש הממשלה".