השר אורי אריאל בכנס ירושלים

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, שיגר מסר ברור לארצות הברית - עם ישראל לא יירתע מהאיומים ולא יוותר על חלק מאדמת ארץ ישראל.

"מעבר לירדן תהיה רק מדינה אחת והיא ישראל", אמר היום (שלישי) השר אריאל בכנס ירושלים ה-11. "כל הדיבורים על שתי מדינות לשני עמים לא יצלחו לא יחלישו את העם הזה. זה עם שעבר את פרעה ועבר תלאות והוא יעמוד גם במשימה הזו".

שר השיכון תקף את קמפיין השמאל הקיצוני שקורא לראש הממשלה לחתום על הסכם מדיני כדי "להציל" את הכלכלה. "הם משתמשים בדבר הידוע שהאנטישמיות ידעו אותו, להכות את היהודים בכיס ואז הם התקפלו".

השר אריאל דחה בתוקף את האיומים הכלכלים שנשמעים מעבר לים. "העם הזה חזק ולא יוותר על ארצו בשביל כסף. הלחץ הזה לא יעבוד. יש לחצים מבחוץ שאינם הוגנים וממילא לא יביאו אותנו לשלום שבא מהמילה שלמות. אני אומר לאוהבינו מעבר לים - תהיו הוגנים, אל תביאו עלינו איומים בצורה כזו או אחרת, לא של חרמות ולא של נידויים".

"אין לנו פרטנר ואין עם מי לדבר", הדגיש השר אריאל, "למרות שהמרחק מפה לרמאללה הוא עשר דקות נסיעה".

אריאל פנה לראש הממשלה נתניהו וביקש ממנו "אל תביאנו לידי ניסיון ולא לידי ביזיון. אל תביא ניירות שאין אף אחד שיכול להסכים להם. אנחנו בבית היהודי בראשות נפתלי בנט לא נחתום על שום נייר שפירושו ויתורים בארץ ישראל".

השר התייחס ליוקר הדיור בישראל, והדגיש כי הנושא מעניין את האזרחים יותר מהמשא ומתן המדיני. "אנחנו עוסקים בעניין הזה באופן רצוף באופן הכי פשוט של המילה. אחרי שנה שהיתה בסך הכל די מבוזבזת עם בחירות ארציות ומקומיות, גדלנו ביותר מעשרה אחוזים בשיווקים, יש יותר היתרי בניה ויותר תכנון. יש יותר התחלות בניה. אני אומר לכם ותשפטו את זה בשנה הבאה - בשנת 2014 יהיה יותר מהשנה שעברה".

"אנחנו מתכננים מאות אלפי יחידות דיור בכל הארץ, אין מישהו שיעצור את התכנון לא באילת לא בתל אביב ולא באריאל", סיפר השר אריאל והדגיש כי "יש צורך בהתערבות ממשלתית בשוק הדיור, שהמדינה תשים כסף על השולחן ולא משנה אם קוראים לזה מע''מ או מחיר מטרה, צריכה להיות התערבות ישירה וזה מה שאנחנו הולכים לעשות בשבועות הקרובים".

לסיום חזר והבטיח השר אריאל, "בעזרת ה' בשנת 2014 תהיה התייצבות במחירים ובשנת 2015 זה יתחיל לרדת. אנחנו נעמוד בזה".

השר דחה את הביקורת שנשמעה בעיתון "הארץ" על חובשי הכיפות ש"מציפים" את מסדרונות השב"כ. "בואו נאמר את זה בצורה הברורה ביותר - יש הרבה סרוגים, צריך עוד הרבה יותר ובעזרת ה' יהיו עוד הרבה יותר".