אורי מקלב
אורי מקלבצילום: פלאש 90

"במסווה של רווחה ואימוץ מעוניינים מציעי החוק שקיבל את תמיכת הממשלה לפרוץ את חומות הגיור ולהוביל להמרת דתם של ילדים יהודיים".

כך אמר בצהרים סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) במסגרת דיון שקיימה ועדת החוקה של הכנסת בנוגע לחוק האימוץ שהגישה ח"כ קול מ"יש עתיד", במסגרתו בית משפט יוכל להחליט על אימוץ ילד בידי הורים שאינם בני אותה דת.

"העבודה שילד שאינו יהודי יגדל במשפחה מאומצת כיהודי תגרום ח"ו להתבוללות חמורה ואם מאפשרים לגדל ילד יהודי במשפחה נוצרית או מוסלמית, הרי שמעבירים אותו על דתו. מדובר בשמד לכל דבר", ציין ח"כ הרב אורי מקלב בדיון.

לדבריו, "מציעי החוק טענו כי לעיתים טובת הילד היא שיגדל אצל משפחה מאמצת, אולם ברור לחלוטין כי זו לא טובת הילד כאשר ילד יהודי גדל בבית שאינו יהודי".

"ניסו להציג את הצעת החוק כיוזמה שתסייע למסכנים, כמשהו וונלטרי קטן, אבל לא בכדי גילנו כאן מעורבות משמעותית של גופים רפורמיים שגילו עניין ועמדו מאחורי החוק", אמר. "הם מעוניינים לקעקע את הזהות היהודית זו פרצה נוראית במסווה של רווחה ואימוץ".

ח"כ הרב מקלב ציין גם הצעת החוק עוקפת למעשה את חוקי הגירות ותאפשר אימוץ של ילד שאינו יהודי כיהודי במשפחה יהודית – בעוד שבפועל לא ניתן לגייר אותו שכן הוא אמור לגדול בבית דתי. "זהו חוק עוקף לגירות", אמר, "במקום שילד יצטרך לגדול במשפחה המתנהגת כדת היהודית מאפשרים לו להמשיך לחיות כנכרי במשפחה ובסביבה יהודית ח"ו".

במהלך הדיון הצליח ח"כ הרב אורי מקלב להביא לכך שרוב חברי הוועדה הצביעו נגד הצעת החוק, אלא שנציגי הקואליציה שהבחינו בכך גייסו חברי וועדה נוספים שאישרו רביזיה להצעת ובקרב תדון ועדת החוקה שוב בחוק.

הרב מקלב קרא בדיון לנציגי הבית היהודי, "אם התנגדותכם כנה חובה עליכם לדרוש את הסרת החוק ע"י הטלת וטו. חשוב להבהיר שהחוק המדובר פוגע בעם היהודי יותר מ'מסמך קרי' וברור שדין אחד לתורת ישראל ולארץ ישראל".