"בלי לימוד תורה, עדיף שלא תהיה ישראל"

בראיון מיוחד לערוץ 7 מספר ח"כ מאיר פרוש על אכזבתו מבית המשפט העליון, על רדיפת החרדים ועל האפשרות שהסיעות החרדיות ייכנסו לממשלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ד | עודכן: 15:41

חבר הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) התייחס בראיון מיוחד לערוץ 7 להחלטת בג"ץ לעצור את תקצוב הישיבות בהן לומדים תלמידים שגיוסם נדחה.

"הייתי מצפה שבג"ץ יטפל קודם כל בנושאים הבוערים והכואבים במדינת ישראל", אומר ח"כ פרוש. "הייתי רוצה לראות איך בג"ץ מפחית תקציב המדינה בבתי הספר ממלכתיים שבהם לוקחים מספריים וחותכים אוזן לתלמיד או למורה, בתי ספר שמחנכים לצערי דור שלא יודע להיות יהודי. בזה הייתי מצפה שבג"ץ יטפל".

 אתה מרגיש שקימת רדיפה מצד בג"ץ כלפי הציבור החרדי?

 "כשבג"ץ מנסה לומר שהכנסת 'מושכת' חוק, זה הזמן לשאול את בג"ץ כמה האוכלוסייה במדינת ישראל סובלת ממשיכת דין ומהעובדה שבג"ץ לא יודע לפסוק. כולם יודעים שהכנסת דנה בנושא חוק גיוס בני הישיבות ואם בג"ץ אומר שהכנסת משחקת ולא מטפלת בחוק, אז בג"ץ הוא אויב הציבור החרדי".

אנחנו שומעים מפי אנשי הליכוד והבית היהודי שלא יהיו סנקציות פליליות. זה גם מה שנתניהו אמר לך בפגישתכם השבוע? 

"מה שהיה בפגישה על ראש הממשלה סיכמתי איתו שאני לא משתף איש, אבל גם אנחנו שומעים מהבית היהודי וגם מבכירים בליכוד שיש הסכם קואליציוני על סנקציות כלכליות ואני לא רואה שההסכם מופר. יחד עם זאת אני לא אגיד שסנקציות כלכליות מנחם אותנו - זה כמו להוריד לנו יד או רגל ולהשאיר ילדים בלי לחם וחלב.

אבל שיכניסו בחורים מהציבור החרדי לבית הסוהר על לימוד תורה זה לא יעלה על הדעת. במדינה שבה יהודים מחזיקים באדמה בגלל שהתורה נתנה לעם היהודי יכניסו לכלא על לימוד תורה? אם לא יודעים לשמר את התורה ולאפשר ללמוד תורה עדיף שלא תהיה מדינת ישראל".

 בלי סנקציות פליליות סיעת 'יש עתיד' תפרוש מהמשלה. אתה סבור שהסיעות החרדיות יכנסו?

 "אנחנו לא מחכים לשבת על כסא הממשלה. ממש ממש לא. העניין כרגע הוא להציל את עולם התורה והישיבות. צריך לנסות ולהציל מה שאפשר ולמנוע כמה שאפשר את הפגיעה בציבור החרדי".

 אתה מעריך שיגבר הקרע בין חלקי העם?

"יש קרע מעושה והדוגמא לכך היא מאתמול, בישיבה חסויה של ועדת חוץ וביטחון בה ישבו חברי כנסת, שר הביטחון והרמטכ"ל ואפילו פעם אחת לא הזכירו ולו במשפט אחד את עניין גיוס בחורי הישיבות. זה לא מעניין אף אחד - גם לא את ראשי הביטחון בישראל".