כדורגל
כדורגל Thinkstock

כמו שהבטחנו, משחק רבע גמר גביע המדינה, בין בית"ר ירושלים ובני לוד, ממשיך לעשות כותרות, ובעיקר - רעש וצלצולים.

היום (ד') אחר הצהריים, התכנסו בכירי משטרת לוד במשרדי המשטרה, ולאחר דיון ארוך בשאלת אבטחת המשחק, החליטו, כי משחק הגביע לא יתקיים במגרשה הביתי של בני לוד שבעיר.

לטענת משטרת לוד, רגישות המשחק, כמות הקהל וקשיי האבטחה לא יאפשרו לשוטרים להתמודד בהצלחה עם משימת האבטחה שבמגרש ועל כן החליטו במשטרה, כי יוציאו צו סגירה למגרש שעבר שיפוץ עד לא מזמן.

בקבוצת בני לוד, הגיבו להחלטה ואמרו: "לא נוותר, אנחנו לא מוכנים לשלם אבטחה במגרש גדול של 300 אלף שקל. נילחם שזה יהיה בלוד, יש תקנון שמחייב את זה".

מנכ"ל הקבוצה, איסמעיל אזברגה, שלח לאחר קבלת ההחלטה במשטרה, מכתב להתאחדות לכדורגל, בו הוא מודיע כי באם המשחק לא יתקיים בלוד, הקבוצה לא תופיע למשחק הגביע, "לא ניתן לאף אחד למנוע את החגיגה שתהיה בלוד, אין סיבה שמצדיקה מניעה זו".

גם ראש העיר החדש בלוד, עו"ד יאיר רביבו, פנה בבקשה למשטרה, לאשר את קיום המשחק במסגרת גביע המדינה, "לפי תקנון גביע המדינה הקבוצה המארחת בגביע תארח בביתה. זוהי כל תכלית הגביע. מעבר לכך, יש לנו אצטדיון חדיש שהשקענו בו בשנה האחרונה 10 מיליון ש"ח, ואנו מעוניינים באמצעות המשחק המסקרן למתג את העיר לוד כפסיפס של תרבויות, עיר בה חיים יחדיו יהודים וערבים".

תם ולא נשלם?