התקוות האיראניות
התקוות האיראניות פלאש 90

מנהיג הג'יהאד האסלאמי, רמדאן עבדאללה שלח עורך בימים אלה בימים אלה ביקור באיראן, במהלכו נועד עם בכירי המשטר לדיון בהתפתחויות במזרח התיכון ובעיקר בהקשר הפלסטיני.

ביום רביעי (5 בפברואר) נפגש שלח עם יו"ר הפרלמנט האיראני עלי לאריג'יאני, שהילל את "הניצחונות" של העם הפלסטיני בעזה בשתי המלחמות שניהל בשנים האחרונות נגד ישראל (מבצע עופרת יצוקה ומבצע עמוד ענן), ובכך "רשם פרק חדש בתולדות המאבק של פלסטין".

לאריג'יאני הדגיש, כי הלחימה במשטר הציוני היא הדרך היחידה לשחרר את פלסטין, כי ההגנה על העמים המוסלמים ובפרט זכויות העם הפלסטיני הנתון תחת כיבוש הייתה תמיד מדיניות עקרונית של איראן.

איראן, אמר לאריג'יאני, מאמינה במאבק נגד "הכיבוש" החותר להחליש את כוחה של ההתנגדות האסלאמית ולהשכיח את הסיבה לשחרור פלסטין. לדבריו, הארגונים האסלאמיסטיים זקוקים יותר מתמיד לסולידריות, לכידות ואחדות לאור חתירתם של "הכוחות השחצניים" (ביטוי המתייחס בדרך כלל למערב ולישראל) לנצל את הפילוג וחילוקי הדעות בצד האסלאמי.

שלח הביע את הערכתו לתמיכה ולסיוע שמגישה איראן להתנגדות האסלאמית בפלסטין בציינו, כי איראן הייתה ועודנה התומכת הגדולה ביותר של העם הפלסטיני. במציאות הרגישה כיום במזרח התיכון, אמר שלח, החלו "הכוחות השחצניים, וישראל במהלך שנועד לחזק את משטר הכיבוש. הוא הדגיש, כי ההתנגדות האסלאמית בפלסטין תמיד שמה מבטחה בדרך של לחימה בכיבוש ובשחרור האדמות הפלסטיניות.