השקה בארה"ב: אפליקציה ישראלית תסייע לחולי לב

אפליקציית מובייל חדשה שנועדה לסייע לחולי לב ופותחה ע"י חברה ישראלית תושק בארה"ב: מפה אינטראקטיבית של יחידות צנתור בעולם.

אבי יוגב , י"א באדר תשע"ד

השקה בארה"ב: אפליקציה ישראלית תסייע לחולי לב-ערוץ 7
לייעל תהליכי ריפוי
CathMaps+

CathMaps+, אשר הושקה היום בארה"ב, היא אפליקציית המובייל מבוססת מקום הראשונה בעולם לחולי לב הממפה את יחידות הצנתורים ברחבי העולם.

היישום החדשני, הזמין כמעט לכל משתמשי אנדרואיד ו- iOS, מספק לחולי לב מידע וכלים מותאמים אישית למקרה חירום.

הוא גם מאפשר לקרדיולוגים גישה מיידית להיסטוריה הרפואית של החולה בזמן אמת, מה שעשוי לשפר משמעותית את האיכות והאפקטיביות של הטיפול הרפואי הניתן לו. מפתח היישום הוא דני אוברמן, ישראלי שעלה ממלבורן, אוסטרליה, בשנת 1975.

על פי המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) בכל שנה כ-715,000 אמריקאים לוקים בהתקף לב. מתוכם, לכ-525,000 זהו התקף ראשון ולכ-190,000 התקף לב חוזר. עם השקת CathMaps+, במקרה של התקף לב, החולה יהיה מסוגל לאתר ולקבל מיידית הוראות הגעה ליחידת הצנתור הקרובה אליו ביותר בכל מדינה ברחבי העולם בה הוא שוהה, כמו גם גישה מאובטחת למידע המאפשרת לו לשתף את הרשומות הרפואיות שלו עם הצוות הרפואי.

"כקרדיולוג, אני חייב לשבח את דני אוברמן ואת החברה שלו על הפיתוח של היישום החדש הזה", מוסר ד"ר ג'ק סטרו, קרדיולוג מנתח מוביל מהמרכז הרפואי בניו ברונזוויק, ניו ג'רזי. "נוכח העלייה בשכיחות מקרי מחלות הלב בארצות הברית, הקהילה הרפואית חייבת להגביר את מאמציה כדי לספק לחולים כלים מתקדמים יותר שעשויים לשפר את איכות חייהם. אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לספק תובנות מקצועיות לפיתוח היישום החדש, ואני מעודד את חבריי הרופאים לשקול את CathMaps+כמרכיב חיוני בטיפול שהם מעניקים לחולים שלהם".

בחברה עצמה אומרים כי "CathMaps+ הוא היישום היחיד המשלב את ההיסטוריה הרפואית של החולה עם מפה אינטראקטיבית של יחידות צנתור ברחבי העולם. זהו יישום מדויק, מהיר וקל לשימוש ועומד בתקני משרד הבריאות האמריקאי. הוא גם שומר על פרטיותו של המשתמש, ורק בכפוף לאישורו, המידע שבו יכול להיות נגיש לקרוביו, למטפלים שלו או לאנשי מקצוע אחרים בשעת חירום".

CathMaps+ פותח על ידי המייסד והמנכ"ל, דני אוברמן, שבעצמו חווה אירוע לב בשנת 2013. כמי שיודע באופן אישי איך זה לחיות עם סיכון גבוה להתקפי לב, אוברמן החליט לפתח כלי שיעזור להקל על החרדה היומיומית שהיא מנת חלקם של חולי לב רבים. כמומחה בטכנולוגיה, החזון שלו היה לספק לחולים אחרים שקט נפשי באמצעות אפליקציה פשוטה, קלה לתפעול ושימושית בשעת חירום.

"על ידי פיתוח והשקת אפליקצית CathMaps+, אני מקווה כי חולי לב ובני משפחותיהם יזכו בשקט נפשי ובחיים נורמליים, ביחד עם האפשרות לנסוע כמעט לכל מקום בעולם", מסר אוברמן עצמו. "עצם המחשבה על אירוע לבבי קשה שעלול לחזור יכול להסב תחושות של דאגה מתמשכת. היישום הזה לא רק שיעזור להוריד את מפלס החרדות אצל המטופלים, אלא גם ישמש אמצעי יקר ערך עבור קרדיולוגים והקהילה הרפואית בכללותה".

סרטון התדמית של האפליקציה:

יצוין כי לפי שעה האפליקציה זמינה להורדה (בתשלום) באנגלית ובספרדית. הורדת היישום בשפות אחרות תתאפשר במהלך השנה.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il