אבי וורצמן
אבי וורצמן צילום: פלאש 90

סגן שר החינוך, ח"כ אבי וורצמן, השתתף היום (שלישי) יחד עם חברי כנסת נוספים במושב מיוחד של חברי כנסת בכנס באר שבע לשלום הילד, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

"משפחה זה אבא, אמא וילד", אמר סגן השר וורצמן בתגובה לתלונה שהוצגה על ידי חה"כ עדי קול, יו"ר הועדה לפניות הציבור, אשר הציגה מקרה של תלונת זוג גברים שלא קיבל נקודות זיכוי במס עבור ילדם המשותף.

זוג הגברים קיבל מכתב מרשות המיסים, בה הוצע להם למצוא אישה כדי שהרשות תוכל להעניק להם נקודות זיכוי. חה"כ קול יצאה בקול קורא למצוא פתרון בחקיקה לאפליה זו.

בתגובה אמר כאמור סגן השר כי משפחה מורכבת מאמא, אבא, וילד ולא מזוג הורים חד מיניים וילדם. חה"כ עדי קול אמרה בתשובה: "אתם לא תגדירו מי זו משפחה".

יחד עם זאת, סגן שר החינוך הוסיף כי ישנה חשיבות רבה לתת כלים להורים להתמודד עם סוגיות חינוכיות. הוא הודיע כי יזם הקמת בית ספר להורים דרך משרד החינוך, וכבר בשנה הבאה יהיו 500 קבוצות של טיפול בהורים.

חה"כ קול קראה למדינה לממן קו חירום לילדים, הדומה לקו החירום 100 המשטרתי, על מנת לתת מענה למצוקות של ילדים, שכן במערכת החינוך ישנו פחד לדבר על נושאים כגון זנות והפרעות אכילה.

חה"כ פנינה תמנו-שטה, סגנית יו"ר הכנסת, חשפה לראשונה את החוק החדש שלה שעבר רק השבוע בכנסת בקריאה שנייה ושלישית ולפיו תחויב המדינה להעמיד לראשותה של כל משפחה שאיננה דוברת עברית מתורגמן מיוחד, בכל מקרה של התערבות שירותי הרווחה בתוך המשפחה ובעיקר במקרים של הוצאת ילדים מהבית.

לדברי חה"כ תמנו-שטה, יש כיום לא מעט מקרים שבהם משפחות עולים במצוקה, אינן מבינות כלל את ההליכים שמתנהלים מולם. דבריה של חה"כ תמנו-שטה הביאו לגל של קריאות מחאה בקרב משתתפי המושב, ובעיקר של עובדות סוציאליות לחוק נוער.