פרקליטה מנסה להפעיל לחץ על השופט דרורי

בצעד חריג התלוננה פרקליטה על השופט משה דרורי בפני נשיא בית המשפט המחוזי. גורם משפטי: "מנסים להלך אימים על דרורי".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באדר תשע"ד

פרקליטה מנסה להפעיל לחץ על השופט דרורי-ערוץ 7
השופט משה דרורי
אתר בתי המשפט
בצעד חריג ויוצא דופן פנתה פרקליטת מחוז ירושלים, נורית ליטמן, לנשיא בית המשפט המחוזי, דוד חשין, והתלוננה על סגנו השופט משה דרורי. כך דווח בערוץ 10.

ליטמן זועמת על התבטאות שהשמיע דרורי לכאורה, במהלך דיון של קטין יהודי שהואשם בזריקת אבנים על יהודי ושהתובעת בו היא ערבייה.

במהלך הדיון הציע דרורי לסיים את הפרשה בעבודות לתועלת הציבור וללא הרשעה. הוא אמר לפרקליטה הערבייה "את חייבת להבין ששירות בצה''ל הוא נושא מאוד חשוב ומהווה פתח לכניסה לחברה בישראל".

"סגן הנשיא אמר שהנאשם והעדים מפסידים יום עבודה וגם לא יכולים להתגייס לצבא בגלל תיק זה", כתבה ליטמן לשופט חשין. "סגן הנשיא פנה אל עו"ד ויטאלי ושאל אותה אם שירתה בצבא וכשהשיבה בשלילה הסביר לה שבגלל זה היא לא מבינה את חשיבות הצבא. הוא פנה אל העדים ושאל אותם אם הם רוצים כסף על כך שהם מעידים נגד החבר שלהם".

דרורי לא נשאר חייב וכתב במכתב חריף כי "אחזור על הסתייגותי ועל עמדתי הנחרצת כי אין זה מן הראוי כי צד המופיע בפני בית המשפט, גם אם היא פרקליטת המחוז תכתוב מכתב אשר מנסה להעלות טענות על תפיסה כוללת של דרך ניהול המשפט וצורת ההתבטאות במהלך הדיון המשפטי באולם זה. כל פעולותיי, הן במסגרת החלטות שיפוטיות והן בדברים שאני אומר באולם בית המשפט, הינן חלק מתפקידי השיפוטי לשפוט משפט צדק".

גורם משפטי הביע תמיהה על הצעד שעשתה ליטמן ואמרו כי "לא מקובל שפרקליטת מחוז פונה בדואר אלקטרוני לנשיא בית משפט מחוזי ומתלוננת על שופט מתוך מגמה להפעיל עליו לחץ ולשנות החלטות שהתקבלו".

גורם משפטי נוסף מעיד כי דרורי הוא שופט ליברלי הדוגל בזכויות אזרחי ובחופש הביטוי, "שהחליט למען זכויות התפילה של בנות יהודיות בשערי הר הבית ומנגד בעד זכות המחאה של מפגיני שמאל בשייח' ג'ראח.

הפרקליטות לא אוהבת את השופט הזה ומוזר מאוד שהם מדליפים ידיעות לתקשורת, מנסים לתדרך נגדו ובעבר גם מנעו באמצעות כתבות חדשותיות את מינויו לשופט בבית המשפט העליון". הגורם מדגיש כי "מדובר באחד השופטים המוערכים בארץ ונדמה שיש כאן ניסיון להלך עליו אימים".