אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: פלאש 90

בחוות 'ארץ ומלואה' בגבעת אלומות שבאיתמר, גאים בפעילות צה"ל שהצליח להחזיר להם את העדר הגנוב.

אורנה הרשברג שיחד עם בעלה הקימו את החווה לפני שנתיים, שמחה על הסוף הטוב, "אני ובעלי שומרים בשתי משמרות, באחת וחצי בלילה ביום שלישי שעבר, הערתי את בעלי, הוא נרדם לעוד כמה דקות, בינתיים הגיעו הגנבים הערבים. צלמנו בסרט איך הם מבצעים את הגניבה. כשבעלי הגיע כעבור כמה דקות וראה שהעדר איננו, הוא הזעיק את כיתת הכוננות והצבא הוזעק למקום, ב"ה הם הצליחו לאתר את העדר והוא הושב לנו כעבור שעתיים".

לדבריה מדובר בחווה מיוחדת שמשחזרת גם עבודות בבית המקדש, "אנחנו עושים גבינות לאורחים, אבל גם סדנאות של עיבוד צמר שקשורות לבית המקדש השלישי, קוראים לזה לשכת הפרוכת. בעלי הוא ד"ר למתמטיקה ומרצה באוניברסיטת אריאל, וכשהוא עלה לישראל מארה"ב הוא החליט שהוא רוצה שתהיה לו נחלה וככה התחלנו עם גידול עדרים. הוא לקח את העסק ברצינות ולמד גם אצל הרצליך בתפוח. בבוקר הוא מרצה למתמתיקה ובצהריים רועה צאן".

הרשברג מקווה, שמכת גניבות העדרים בשומרון תיעצר, "בשנה שעברה גנבו כאן אלפי עיזים בכל מיני דירים בשומרון, יש להם שיטה שהם גונבים חצי עדר כדי שלא ישימו לב. אני מודה לה' על הכול אבל חייבים לעשות הכול שהגנבים האלה יתפסו. השב"כ יודע מי הם, כי הכל מצולם, כל פעם שהם מצליחים לגנוב זה עלבון לעם ישראל, כי הגויים אומרים שכביכול ה' לא שומר עלינו, מה שהם עשו במקרה שלנו זה קידוש ה' ואני קוראת עכשיו לכולם לבוא ולהצביע ברגליים ולבקר אותנו בשומרון".