שר האוצר: השכר בבנק לאומי - שערורייתי

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר כי יש לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות של המשקיעים המוסדיים שאישרו את תכנית ההטבות הנדיבה בבנק לאומי.

ישי קרוב , י"ב באדר תשע"ד

שר האוצר: השכר בבנק לאומי - שערורייתי-ערוץ 7
מוזהר. בנק לאומי
פלאש 90

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר כי יש לבדוק את תהליך קבלת ההחלטות של המשקיעים המוסדיים שאישרו את תכנית ההטבות הנדיבה בבנק לאומי.

שר האוצר אמר כי יש לדרוש מהמשקיעים המוסדיים לחשוף בפירוט את תהליך קבלת ההחלטות שהביאה אותם לתמוך בתכנית התגמול וכן לדעת מי בהנהלת אותן חברות אישר אותן.

האסיפה הכללית של בנק לאומי אישרה את שכר הבכירים שינוע בין 130 -183 אלף ₪ לחודש, בנוסף למשכורת 13, בונוסים במיליוני שקלים ופיצויי פרישה נדיבים בשיעור 200-250 אחוז.

לפיד אמר כי אף שהוא סבור שיש לתגמל באופן נאות מנהלים שכירים בכירים במערכת הבנקאית על עבודתם, הרי ששכר עד כמעט עשרה מלש"ח לשנה, כפי שאושר אתמול לבכירי בנק לאומי ובנק הפועלים, מופרז ואינו מוצדק לא כלכלית ולא מוסרית, "אני מניח שאותם מנהלים לא היו נוטשים את עבודתם גם עם שכר נמוך בהרבה מהשכר שאושר להם".

"לא יתכן", הוסיף לפיד, "שמערכת הבנקאות תסמן רף שסביבו ומעליו יתיישרו כעת בכירי המוסדיים. המסר שלי הוא ברור: הגזמתם. צריך להפסיק את חגיגות השכר של המנהלים השכירים במערכת הפיננסית כי בסופו של דבר זה בא גם על חשבון ציבור החוסכים והמשקיעים".