בדלת האחורית? עדי קול
בדלת האחורית? עדי קולפלאש 990

עמותת ''יד לאחים'' פנתה לחברי כנסת בבקשה לבלום את הצעת החוק המתירה למסור ילדים יהודים לאימוץ גם למשפחות לא יהודיות.

לטענת הארגון, באמצעות הצעת החוק אותה הגישה ח''כ קול (יש עתיד) המדינה מכשירה את הקרקע לתופעת ההתבוללות.

ראשי עמותת יד לאחים מציינים, כי תיקון חוק האימוץ עפ''י הצעת מס' ח''כים בראשות חבר הכנסת קול מ''יש עתיד'' הינה פגיעה קשה בעם היהודי, כאשר במשך דורות יהודים מסרו את נפשם שילדיהם יחונכו חינוך יהודי וישארו נאמנים לעם היהודי.

"בעבודתנו היומיומית אנו נתקלים במקרים מאין אלה כאשר משפחה מוסלמית מנסה לקבל לידה ילד יהודי שנולד לאם יהודיה ולאב ערבי. בחלק מהמקרים לצערנו עולה הדבר בידם. כמובן שאנו איננו מוותרים, אך הצעת חוק זו, בנוסף לכך שהיא בעצמה מהווה פרצה חמורה במחיצות בין עם ישראל לאומות שאחריתו מי ישורנו, הרי היא תהווה לגיטמציה לבתי המשפט ולרשויות להיות ידם קלה על הדק העברת ילדים יהודיים לנוכרים".

ביד לאחים מחדדים ומדגישים את האבסורד הטמון בעצם הצעת החוק: "תמוה הדבר כי בשעה שהמדינה והסוכנות היהודית מקצות משאבים כספיים כבדים ביותר במטרה למנוע נישואי תערובת בין יהודים לגויים, בארץ ובתפוצות, הנה זרוע אחרת של המדינה מכשירה קרקע להתבוללות ולטמיעה".

בפנייה נאמר עוד, כי "גם אם נגזר על הורים שבנם יימסר לאימוץ, מי הוא אשר בידו הסמכות היהודית, הלאומית והמוסרית להפקיע את בנם מדתו, דת הוריו והורי הוריו לדורותיהם, ולמסרו לבני דת נכרית?!".

דגש מיוחד ניתן בפניית יד לאחים לטובת הילד שבשמה כביכול מדברת הצעת החוק: "האם זוהי טובת הילד, כאשר הוא ינותק מעם ישראל, וביום מן הימים, כאשר ירצה הילד המאומץ להתחקות אחר מקור משפחתו, וימצא למרבה תדהמתו כי הוא יהודי הנמסר לאימוץ אצל גויים, האם גם לזאת תיקרא 'טובת הילד'?!".