מאחורי החומה. סין
מאחורי החומה. סין פלאש 90

דיון קשה ומצמרר התקיים היום בכנסת סביב פרשת קציר האיברים ורדיפת מתרגלי הפאלון-גונג על ידי המשטר הסיני. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם רועי בר אילן דובר הפאלון דאפה בישראל ממארגני האירוע שהתקיים ביוזמתו של חבר הכנסת משה פייגלין.

בראשית הדברים ציין בר אילן את האורחים המיוחדים שהובאו לאירוע. בהם, לצד חברי הכנסת שהגיעו מסיעות שונות של הבית ניתן היה למצוא את לו שי פינג,מתרגלת פאלון גונג מסין, שמאז 2007 חיה בפינלנד, לאחר שנמלטה מארצה בעקבות העינויים הקשים שחוותה. כמו כן הוטס לאירוע דויד קילגור, תת שר החוץ הקנדי לענייני אסיה פסיפיק לשעבר, שהוכרז כמועמד לפרס נובל על פרסום הדו"ח העוסק בקצירת האיברים בכפייה בסין. אורח נוסף הוא איתן גוטמן, עיתונאי וחוקר, שפרסם שורת ספרים ומאמרים בנושא רדיפת הפאלון גונג בסין.

בר אילן מדגיש את העובדה שלכינוס הגיעו חברי כנסת מסיעות שונות, ולטעמו מדובר באמירה מוסרית של כנסת ישראל. באשר להתנגדותה של ישראל הרשמית להביע עמדה רשמית נגד הסינים מזכיר בר אילן כי יש הטוענים שמדובר בלחצים כלכליים ויש הסבורים שישנה הבטחה סינית שקטה לפעול בזירה האיראנית למען ישראל במידה וזו לא תביע עמדה בסוגיה. הוא עצמו מזכיר כי עד כה לא נראה היה כל צעד מעשי בכיוון זה של פעולה סינית לטובת ישראל מול איראן.

לעומת זאת, הוא אומר, בפועל מארחת ישראל הרשמית אורחים רמי דרג מסין שנגדם באופן אישי קיימים כתבי אישום במדינות שונות בעולם בעקבות מעורבותם האישית בקציר האבירים וברדיפת המתרגלים. אחד כזה הוא שר החוץ הסיני.

באשר לחשש שמא הצהרה ישראלית נגד סין תוביל לפגיעה כלכלית בה, אומר בר אילן כי המציאות הוכיחה ההיפך. מדינות שהצהירו הצהרה מוסרית נגד סין זכו למינוף הקשרים הכלכליים עם סין על מנת לחזק את יכולת הלחץ הסינית עליהם. אחת הדוגמאות לכך היא קנדה אך ישנן גם מדינות קטנות בהרבה שפעלו כך.

בר אילן מוסיף ואומר כי ההיסטוריה מלמדת שכל שלטון שהתנהל באופן דיקטטורי קרס. כך היה ברוסיה הקומוניסטית וכך בגרמניה הנאצית, ולדבריו כך יקרה גם בסין ועל כך ניתן ללמוד מתהליכים פנימיים המתרחשים שם כעת. בר אילן תוהה איזה מענה תיתן ישראל הרשמית ביום שלאחר קריסת סין הקומוניסטית והאם תוכל לטעון שבעבור כסף ויתרה על עקרונותיה המוסריים.

כשנשאל אם יתכן ויש מי מקברניטי המדינה שהעדויות אינן מספיקות עבורו השיב בר אילן כי טענת 'לא האמנו שדברים שכאלה יכולים להתרחש' מזכירה טענות דומות שנשמעו בתקופת השואה, ואולם די בעדויות המצטברות מהזירה הסינית כדי למלא מוזיאון קטן.

כשהוא מתבקש להזכיר דוגמאות לעדויות שכאלה הוא מספר על חוקרים שיצרו קשר עם רופאים תוך שהם מתחזים לחולים המבקשים ניתוחי השתלה. הרופאים הבטיחו שיקבלו איברים טובים וטריים מאנשים בריאים שכן מדובר במתרגלי פאלון גונג שאינם מעשנים ואינם חולים. לדברי בר אילן קיימים כעשר הקלטות שונות מתוארכות וידועות של רופאים שכאלה..

עוד הוא תוהה כיצד זה עד שנת 99', שנת תחילת הרדיפה, לא היו השתלות בסין ואילו לאחר מכן טיפסה סין אל המקום השני בענף ההשתלות הבינלאומי. בר אילן מציין כי הכפלת מספר ההשתלות מלמד על רווחים של כמיליארד דולר שהשתלשלו לקופת המשטר הסיני.

את דבריו חותם בר אילן בתקווה שהדיון היום יהיה עוד ציון דרך וחלק משרשרת פעולות שתוביל בסופו של יום את עם ישראל להצהיר כי כעם מ וסרי וכעם הספר אין הוא יכול לעבור על הדברים בשתיקה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו