עופר גמליאל ישאר בכלא

בית המשפט המחוזי קיבל את עתירת היועמ"ש שהתנגד לשחרורו על תנאי של גמליאל, פעיל מחתרת בת עין.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ד

עופר גמליאל
עופר גמליאל
צילום: פלאש 90

בית המשפטי המחוזי מרכז ביטל את החלטת ועדת השחרורים בדבר שחרורו המוקדם של פעיל מחתרת בת עין, עופר גמליאל. 

בכך, קיבל בית המשפט את עתירת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שהתנגד לשחרורו על תנאי של גמליאל. 

וינשטיין כתב בעתירה כי "החלטת הועדה אינה סבירה מאחר שהועדה לא נתנה משקל ראוי לנסיבות הקיצוניות של ביצוע העבירה, לרקע האידיאולוגי לביצועה, להתנהגותו השלילית של האסיר, להעדר סיום הליך טיפולי אפקטיבי בכלא, לאי לקיחת אחריות מלאה על מעשיו, לחוות דעת גורמי הביטחון...".

עוד נכתב בעתירה כי "ועדת השחרורים לא נתנה משקל ראוי להחלטת בית המשפט המחוזי, שביטל שחרורו המוקדם של האסיר, ולא בחנה את השחרור המוקדם של האסיר מנקודת המבט אותו התווה בית המשפט".

הרב הצבאי הראשי לשעבר וראש ישיבת איתמר, הרב אביחי רונצקי, אמר לערוץ 7 בחודש שעבר כי היועמ"ש משקר בדבריו. "השב"כ כבר אמר לפני שנתיים שדביר וגמליאל אינם מסוכנים ואפשר לשחרר אותם. אני מכיר את שניהם הם הביעו חרטה גמורה גם בכתב, והדברים התפרסמו על לוחות המודעות ביו"ש.

"הם היום אנשים אחרים והדברים של ווינשטין הם שקר גמור. מדובר באסירים למופת שנחשבים למצטיינים, הם משמשים כמורים בכלא ורב הכלא שיבח את התנהגותם", העיד הרב רונצקי.

גמליאל נידון ב-2003 ל-15 שנות מאסר בגין ניסיון רצח ועבירות נשק, לאחר שהניח יחד שני חברים נוספים במחתרת בת עין מטען חבלה ליד בית ספר מוסלמי לבנות במזרח ירושלים.