אלי גוטמן
אלי גוטמןצילום: פלאש 90

אל אל ישראל. אלפי בתי אב במדינה מחכים למחר לשעה 13:00 בצהריים, שעון ישראל, לשמוע מי הם הקבוצות שיגיעו לארצנו הקטנה בניסיון להעפיל אל טורניר היורו 2016 שייערך בצרפת.

טורניר מוקדמות היורו 2016 השנה ישוחק בשיטה שונה ממה שהיה נהוג עד היום. עד היום העפילו אל הטורניר הגדול 16 קבוצות בלבד, השנה שינה מישל פלאטיני את שיטת המשחקים וההגרלה, ומתוך 53 נבחרות מכל יבשת אירופה, יעפילו את הטורניר 24 קבוצות. הווי אומר, שמונה קבוצות נוספות. כאלה שבעבר כמעט ועלו, יכולות לעשות זאת הפעם. האם זה אומר משהו עלינו? תסמכו על המזל של הנבחרת שיפספסו גם את ההזדמנות הזאת..

ישנם שישה דרגים של איכות נבחרות שיוגרלו לתשעה בתים שונים, ישראל נמצאת בדרג השלישי, מה שאומר שיהיו איתה בבית רק שתי נבחרות חזקות יותר ממנה על הנייר. השנה גם הנבחרת שמארחת את הטורניר ומעפילה אליו אוטומטית, תשתתף במשחקי המוקדמות, אבל משחקיה יהיו לפרוטוקול בלבד ולא ייחשבו כנקודות לה או ליריבה שלה.

שתי הקבוצות הראשונות מכל בית, יעפילו אוטומטית לטורניר עם המארחת מצרפת. אל אלה תצטרף הקבוצה בעלת המאזן הטוב ביותר שבמקום השלישי מכל הבתים. על ארבעת המקומות האחרונים שפנויים בטורניר, יתחרו שמונת הקבוצות הנותרות שבמקום השלישי בכל בית זאת מול זאת. המנצחות בכל מפגש יעפילו את הטורניר המיוחל.

בית החלומות שמאחלים לו בנבחרת ובהתאחדות הוא בית שיכלול את הקבוצות הבאות: יוון/בוסניה, הונגריה, לטביה, קפריסין, סאן מרינו/איי פארו.

 אז אחרי סאגת המאמן הלאומי שיו"ר ההתאחדות דאג לה, ואחרי שנגמרו השאלות אם אלי גוטמן ראוי להמשיך או לא, נשאר רק לקוות שאכן גוטמן למד מטעויות העבר ויצליח לעשות היסטוריה עם הנבחרת ולהצליח במקום שכבר מעל 40 שנה לא הצליחו קודמיו בתפקיד. להעפיל אל הטורניר היוקרתי באירופה, יורו 2016 הנה אנחנו באים.