הברכה רגע לפני תחילת התחרויות
הברכה רגע לפני תחילת התחרויות קריית וושינגטון

ביום חמישי ושישי התקיימה אליפות ישראל לשחייה אמנותית בבריכת השחייה של קרית החינוך גבעת ושינגטון. מעל 30 שחייניות מ- 5 אגודות השתתפו באליפות.

בארץ כ- 300 שחייניות המתעמלות בשחייה אמנותית (אחד משני המקצועות היחידים באולימפיאדה שהינו רק לנשים, התעמלות אומנותית הנו המקצוע השני) בעשר אגודות שונות ברחבי הארץ.

התחרות התקיימה בשני מסלולים - אישי וקבוצתי.

בטקס הפתיחה השתתפו יו"ר איגוד השחייה בישראל, נועם צבי, שבירך את קריית החינוך על ההיענות המיידית לקיום התחרות ועל הבריכה המפוארת, וכן לינור אלקיים, יו"ר ענף השחייה האמנותית באיגוד השחייה בישראל, שבירכה את המתחרות בתקווה כי מהן תבוא מדליה ראשונה בענף השחייה למדינת ישראל באולימפיאדה הקרובה בריו ברזיל בשנת 2016.

בגבעת וושינגטון מספרים כי לצורך התחרות שודרגה הבריכה שבמקום ונרכשו רמקולים מיוחדים המותאמים לחלל הבריכה ורמקולים לתוך המים על מנת לאפשר לשחייניות לשמוע את המוסיקה גם בהיותן בתוך המים.

בשם גבעת ושינגטון בירך את משתתפות התחרות, שילה כץ, מנהל היחידה ללימודי תעודה שסיפר על הקשר המיוחד של המקום לספורט בכלל ולתחרויות בני נוער בפרט, קשר שכולל את אליפות הישיבות התיכונית במשחקי כדור ובאתלטיקה קלה, אליפות האולפנות בהתעמלות קרקע וכן תחרויות שונות שהפכו כבר למסורת.

המנצחת הגדולה בתחרות היא קבוצת הפועל יובלים ירושלים שזכו במקום הראשון בשלושת הקטגוריות של התחרות: הקבוצתית, הסולו והדואט. הפועל מזכרת בתיה זכו במקום השני הן בקטגוריית הסולו והן בקטגוריית הקבוצתי.