כדורגל
כדורגלThinkstock

"בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים" כך כתב בנימין זאב תיאודור הרצל, בספרו "מדינת היהודים". הרצל חזה את המדינה, אבל בוודאי שלא חזה את מכבי תל אביב.

תל אביב תתמודד היום על אדמת שוויץ מול פ.צ באזל המקומית במסגרת הליגה האירופית, על העפלה לשלב הבא בליגה האירופית, שלב שמינית הגמר. במשחק הקודם בין השתיים, בשבוע שעבר, סיימו הקבוצות בתיקו אפס באצטדיון בלומפילד, והמנצחת הערב תעפיל לשלב הבא. השתיים נפגשו גם בתחילת העונה, במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, בצמד משחקים בהם גברה באזל על תל אביב בזכות ניצחון 1:0 קטן בשוויץ ותיקו 3:3 בארץ.

האם מכבי יכולה לעשות זאת? בכושרה הנוכחי מכבי יכולה וצריכה לעשות את זה, לנצח את באזל סוף כל סוף אחרי שלושה מפגשים ללא ניצחון צהוב. אבל הערב זה לא יהיה פשוט כל כך, שכן לשורות באזל חוזרים הכוכבים של הקבוצה שלא עמדו לרשות המאמן יאקין במשחק בשבוע שעבר בארץ, בעקבות פציעות שסבלו מהם. מרקו שטרלר, חלוצה המאיים של הקבוצה יחזור להרכב הפותח, כמו גם פביאן פריי ופביאן שר שנעדרו מהמשחק הקודם. אבל למרות כל זאת, על השוויצרים מונחת מעמסה נפשית ופסיכולוגית קשה - כל תוצאה מלבד ניצחון תחשב כביזיון עבור האוהדים השוויצרים.

הצהובים מתל אביב יודעים כי אם יש סיכוי לנצח את באזל ולהפתיע הוא הערב, כשהלחץ הוא על השוויצרים המקומיים. פאולו סוזה יחסר הערב את קרלוס גרסיה, בלמה של הקבוצה, ועדיין לא החליט מי ימלא את מקומו.

אוהדי הקבוצה התל אביבית עמדו היום בפני בעיה - משחק הכדורגל של הקבוצה הצהובה מתל אביב יתחיל בשעה 20:00, ואילו של משחקה של קבוצת הכדורסל של המועדון מול גלאטסראיי יתחיל ב-21:45, את מי יראו? הנהלת מועדון הכדורסל ראתה את ההמצוקה והחליטה לעשות מעשה - משחק הכדורגל משוויץ יוקרן על מסכי ענק בהיכל נוקיה, ככה יוכלו האוהדים ליהנות משתי העולמות.

כל שנותר לנו הוא לאחל בהצלחה לנציגות הישראליות באירופה. בכדורגל ובכדורסל.