נתניהו בישיבת ממשלה
נתניהו בישיבת ממשלה צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השתתף היום (חמישי) באסיפה הכללית של התאחדות התעשיינים ונאם בפני המשתתפים.

"אנחנו מאמינים שהקטר של הכלכלה, הגורם שסוחב אחריו את שאר הקרונות, שמייצר את הערך המוסף העיקרי בכלכלה, זה הסקטור הפרטי", אמר נתניהו.

לדבריו, "הכלכלה לא השתנתה, מגלים את זה עכשיו בכל העולם כולל באירופה, מבינים את האמת הפשוטה הזו. אנחנו רוצים להבטיח תחרות, אבל כדי להבטיח תחרות אנחנו חייבים להבטיח רווחיות, ולכן אנחנו רוצים להבטיח שרמת המיסוי במדינת ישראל תהיה נמוכה, נמוכה יותר ככל הניתן, אנחנו נמשיך במתווה הפחתת המסים".

"אנחנו סומכים עליכם, ואנחנו רוצים שאתם תרוצו קדימה. אנחנו מגלים בשיחות איתכם שבמקום לעזור לכם ללכת קדימה, אנחנו קושרים לכם את הידיים, כופתים לכם את הרגליים, ולא מאפשרים לכם לצעוד, והדבר הזה מתבטא בראש ובראשונה בעודף רגולציה במדינת ישראל. יש יותר מידי רגולציה, ואנחנו נחושים לקצץ בביורוקרטיה הזאת ולקצץ ברגולציה", הבטיח נתניהו.

ראש הממשלה ציין, כי "לפי הספירה שלנו יש קרוב למאתיים רגולטורים עם אלפי תקנות, וכל רגולטור מסתכל באופן טבעי על התחום שלו ועל התחום שלו בלבד. אין חישוב של עלות התקנה שהוא מוציא, או היא מוציאה, וכל הדברים הללו יכולים גם להתנגש עם רגולטורים אחרים. ולכן אנחנו השקענו מאמץ כדי לצמצם את הרגולציה ולעשות בה סדר. למשל להכניס מרכיב של הצמיחה, מה האפקט של תקנה רגולטורית על הצמיחה. עד היום שום רגולטור לא היה צריך לקחת את זה בחשבון, מה קורה כשהם מתנגשים זה בזה, מהו מנגנון הפישור, הבירור ביניהם, ואיך אפשר לצמצם בכלל את המגמה הזאת בעודף רגולציה ועודף ביורוקרטיה".

"הדבר הזה, אם הוא היה בשוליים, הוא הפך להיות חסם מרכזי במשק הישראלי. החסם המרכזי כבר איננו קרטלים ואיננו מונופולים, אף על פי שאלה עדיין מצויים, החסם העיקרי הוא הקרטל של הרגולטורים, ובקרטל הזה אני מתכוון לטפל לטובת כלכלת ישראל ולטובת אזרחי ישראל", הוסיף נתניהו.

נשיא ההתאחדות, צביקה אורן, אמר לנתניהו כי "אתה והמנכ"ל המוכשר שלך, הראל לוקר, עזרתם לנו עד כה באופן דרמטי בנושא הרגולציה. כמו כן ברצוני להודות לך על הורדת הפרשות המעסיקים לביטוח לאומי. אני יודע כי אתה מתאמץ ופועל יום ולילה למען התעשייה ואני מודה לך על כך".