יו"ר ההתאחדות, מה יהיה?
יו"ר ההתאחדות, מה יהיה? אור מני

חוסר מזל או ניהול כושל? ואולי זה בכלל שמישהו מתנכל להם? לפני שננסה לעסוק בסיבות, נציין את העובדה הבאה: הפועל אום אל פאחם היא הקבוצה הגרועה ביותר בתולדות הליגה הלאומית.

מתוך 25 משחקים העונה, צברה אום אל פאחם 24 הפסדים ותוצאת תיקו אחת בלבד.

איזו עונה מוזרה עברה הקבוצה. זה התחיל מהתנהלות כושלת של ראשיה, שלא העבירו בזמן את התקציב, ובית הדין של ההתאחדות העניש את הקבוצה ופסק נגדה על הורדת ליגה, היישר אל ליגה א', ובמקומה היו אמורים לשחק הפועל כפר סבא.

אך ראשי הקבוצה לא אמרו נואש, ערערו על עונשם הכבד ובית משפט אזרחי העביר את ההחלטה חזרה אל בית הדין העליון של ההתאחדות, שבתום סאגה ארוכה פסק לטובת הקבוצה של המגזר הערבי בליגה הלאומית, והחזיר אותם לליגה הלאומית.

אם חשבתם שכאן נגמר הסיפור, אתם טועים ובגדול.

לאחר פתיחת עונה שמלאה באי ודאות וגרמה להפסדים רבים, החליטו באום אל פאחם שברצונם להתחזק במספר שחקנים בחלון ההעברות בינואר, וזאת על מנת למנוע ירידה של הקבוצה לליגה א'. לשם זאת ניסתה הקבוצה להעביר תשעה שחקנים בבקרה התקציבית, אבל מה? גם את מועד חלון ההעברות פספסה הקבוצה והגישה באיחור, וכך יצא שתשעת השחקנים לא יכלו לעבור בבקרה התקציבית ולא יכלו לעמוד לרשות הקבוצה.

דבר זה העמיד את הקבוצה במצב שמשחקים בה שחקנים שהיו מועמדים לשחרור, ואינם מספיק טובים כדי לשחק בליגה הלאומית לטענת הקבוצה. וכאילו שכל זה לא מספיק, אום אל פאחם פתחה את העונה עוד לפני כל הסיפורים, במינוס שתי נקודות.

בקבוצה טוענים שאחרי סאגת התקציב שיצאו כשידם על העליונה מול ההתאחדות לכדורגל, ניסו ואף הצליחו בהתאחדות לחבל במאמציהם להתחזק בחלון ההעברות בינואר האחרון, ובכך מנעו מהקבוצה להצליח ולהתמודד בכבוד מול יתר קבוצות הליגה. בראיון לאתר "ספורט חמש", אמר יו"ר הקבוצה, אבו רגא, כי הוא יתבע את ההתאחדות לכדורגל, וכי עשו לו עוול בכך שקישרו אותו לתנועה האיסלאמית.

מבדיקה של ערוץ 7 עולה תמונה הזויה ובזויה לגמרי, והיא שלא רק שבהתאחדות הכדורגל לא ניסו לסגור חשבונות עם אום אל פאחם, אלא הפוך מכך, היו שותפים ראשיים לכך שבסופו של דבר הקבוצה משחקת בליגה הלאומית השנה. מאחר שלטענת גורם בהתאחדות, מי שביקש מבית הדין העליון של ההתאחדות שיתירו לקבוצה לשחק בלאומית הוא לא אחר מאשר יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון. והכל בהמלצת יו"ר הבקרה התקציבית, עופר אורליצקי.

כך כתב בדוח סיכום המשפט בבית הדין העליון, השופט אורי גורן: "בשולי הדברים אציין כי עמדתה הנוכחית של הרשות (לבקרת תקציבים) ייתכן שעלולה לפגוע במעמדה. מוסד זה חייב להיות מוצק כסלע ועליו למנוע מדרון חלקלק בהחלטותיו והנחיותיו"

ובהתאחדות מאשימים את התנהלותה הבזיונית של אום אל פאחם, ואומרים כי "אלמלא התערב בית המשפט המחוזי בהליך המשפטי של בית הדין של ההתאחדות, אום אל פאחם כלל לא היתה משחקת בלאומית. את אשר יגורנו, בא לנו. ההתעקשות חסרת האחריות של אום אל פאחם לשחק בלאומית, למרות מצב כלכלי אנוש, הובילה לפיאסקו האמור".

היום באופן סופי ירדה הקבוצה ליגה, כשהפסידה 0:3 להפועל אשקלון.

עכשיו תורכם לשפוט.