הישג. אבי ניסנקורן
הישג. אבי ניסנקורן פלאש 90

שבוע בלבד אחרי שיואב הורוביץ, מנכ"ל אוויס (Avis) ישראל, התבשר על התאגדות עובדי החברה, גם ינון עמית, מנכ"ל חברת אלבר, קיבל הבוקר את מכתב היציגות מההסתדרות.

במכתב זה מאת אבי ניסנקורן, קראה ההסתדרות לתאם פגישה עם הנהלת אלבר כדי לפתוח במו"מ ולהגיע להסכמות בין הצדדים אשר יעוגנו בהסכם קיבוצי.

מעל 1000 עובדי אלבר התאגדו היום בהסתדרות, לאחר ששליש מהם חתמו על טפסי ההצטרפות לארגון היציג, כפי שנדרש בחוק. במבצע החתמות, שבדומה לאוויס נמשך פחות מיממה, השתתפו עובדים מכל רחבי הארץ.

חברת אלבר שנוסדה ב-1994 היא כיום אחת מחברות הרכב הגדולות בישראל. החברה שמנהלת ציי רכב בגופים רבים, מציעה בין היתר, עסקאות טרייד אין, שירותי השכרה ומכירה של כלי רכב, וכן ליסינג מימוני ותפעולי לגורמים עסקיים ופרטיים. אלבר שאגרות החוב שלה נסחרות בבורסה לני"ע בת"א, משתייכת לקבוצת אלעזרא ומפעילה כיום עשרות סניפים, ביניהם: 22 סניפי מכירת רכב, 12 סניפי שירות ליסינג ו-14 סניפי השכרת רכב.

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר "אני מברך את עובדי אלבר על כך שבחרו לקחת את גורלם בידם והצטרפו למאות אלפי העובדים שמאוגדים כבר בהסתדרות. ההתאגדויות האחרונות באלבר ובאוויס הן סנונית ראשונה לתנופת ההתאגדות בענף החכרת הרכב ואני משוכנע שכבר בעתיד הקרוב יצטרפו להסתדרות רבים נוספים מהתחום. כעת מה שחשוב זה להסדיר את זכויותיהם של העובדים בהסכם קיבוצי. אני קורא להנהלת אלבר לנהוג באופן שהולם מעסיק גדול ואחראי ולפתוח במו"מ בין הצדדים לטובת העובדים והחברה".

מוועד הפעולה של עובדי אלבר, בראשות שלומי כהן, נמסר "אנו עובדי החברה שנותנים מעצמם מעל ומעבר, רוצים להיות שותפי אמת להצלחת החברה ולהבטיח לעצמנו ביטחון תעסוקתי. אנו קוראים להנהלת אלבר, לנהוג באופן שהולם את מעמדה כחברה מובילה בענף ולכבד את רצון העובדים. על כולנו לשבת כעת למו"מ על מנת להסדיר את זכויותינו בהסכם קיבוצי אשר יטיב גם עם העובדים וגם עם עתיד החברה".

התאגדות העובדים באלבר קיבלה ליווי משלומי נמירובסקי מהאגף להתאגדות עובדים.