אתמול אירח המטה הלאומי בליכוד את התנועה הליברלית החדשה (עלה ירוק לשעבר) לסיור משותף בבנימין. הסיור נולד לאחר הצהרת התנועה הליברלית על הצטרפות לליכוד וקיום ערב התפקדות שבו נכחו ראשי המטה הלאומי בליכוד.

לאחר ההצהרות וההצטרפות לליכוד, תהו אנשי המטה הלאומי על קנקנה של התנועה הליברלית החדשה ועל כוונותיה. לאור כך, הזמינו ראשי המטה הלאומי בליכוד, שבח שטרן ודוד צביאל, את ראשי התנועה הליברלית לסיור ביו"ש ושיחה על רעיון ההצטרפות, על האג'נדות ועל המטרות העתידיות.

הסיור התחיל בתצפית סמוך לישוב קידה, בו הוצג השטח ע"י דוד צביאל, מנכ"ל המטה הלאומי בליכוד. לאחר מכן עברו המשתתפים בשילה הקדומה ובמגדל שילה וקינחו בחוות סוסים עם תצפית על הישוב עלי ואוניברסיטת אריאל.

לאור החיבור התמוה בין עלה ירוק לליכוד, הבהיר ירון לרמן, יו"ר התנועה כי "התפיסות המדיניות של חברי התנועה הליברלית הינן מגוונות אך כולן לאומיות. יש מתונות ויש קיצוניות מאוד".

דוד צביאל, מנכ"ל המטה הלאומי בליכוד מציין כי "ההיכרות האישית חשובה והיא מסבירה בצורה הטובה ביותר את כוונות התנועה הליברלית. גילינו כי ישנם ממשקים רבים בין המטה הלאומי לתנועה הליברלית ונפעל יחד כדי לקדם מדיניות בה אנו מאמינים".