אתר פיצוץ רקטה.
אתר פיצוץ רקטה. דוברות המשטרה

שתי רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו (חמישי) בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

ארגון הג'יהאד האסלאמי הודיע בצהריים כי הושג הסכם על רגיעה בתיווכה של מצרים. "ההפסקה תימשך עד שישראל תפר אותו", הצהירו בארגון. מנהיג הג'יהאד האסלאמי, רמדאן שלח, אמר כי "כל עוד ישראל לא תפעל בעזה, ארגונו לא יירה רקטות". 

כלי טיס של חיל האוויר תקפו בצהריים שבע מטרות טרור בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. התקיפה באה כתגובה לירי הרקטות לעבר אשדוד ואשקלון, מטח רקטות שהסתיים ללא נפגעים וללא נזק.

מדובר צה"ל נמסר, כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס הוא הכתובת ועליו האחריות".

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי הפתרון לירי הרקטות הוא כיבוש מחדש של הרצועה. "הפתרון היחידי למצב זה של מעגל טרור בלתי-נפסק הוא כיבוש מחדש של עזה וניקוי האורוות שם. גם מבחינה גיאו-פוליטית המציאות הנוכחית היא האופטימלית לעשות זאת: בשבוע שעבר הוציאה מצרים את ארגון החמאס אל מחוץ לחוק וסגרה את מנהרות ההברחה ויש לה עניין, לא פחות מישראל, להשליט סדר ברצועה על מנת להפסיק את המצב שבו עזה משמשת כבסיס אספקה של נשק וטרור לחצי האי סיני ומקלט לטרוריסטים שפועלים שם".

"לאחר סיום ניקוי אורוות הטרור והטרוריסטים בעזה נֶעָרֵך עם מצרים ובחשיבה בינלאומית להסדר שיאפשר חיים נורמליים הן לתושבי הדרום והן לתושבים בעזה", הוסיף שר החוץ, "לכן, אין לישראל ברירה, עלינו להשליט סדר בעזה ולהחזיר את הביטחון לתושבי ישראל".