סגן ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מספיד את גיבור ישראל מאיר הר ציון שהובא למנוחות אתמול (א) ותוקף את התנהלות התקשורת שלדבריו "העלימה" את דבקותו בארץ ישראל השלמה.

"בתוך ים המלל שמילאו העיתונאים והפוליטיקאים את התקשורת מאז פטירתו, שלא במקרה כמעט ולא הוזכרה דרכו שמעבר לשנים בהן שירת ב-101 ובצנחנים", אומר יוסי דגן, "מאיר הר ציון היה לא רק גדול הלוחמים שעיצבו את תפיסתו ההתקפית של צה"ל, אלא אחד מגדולי הלוחמים על ארץ ישראל. מאיר הר ציון היה מהפעילים הבולטים של גוש אמונים ויחד עם דמויות מופת אחרות כמו בני קצובר, אברהמי שבות ואחרים הוביל שיירות ועקף מחסומים צבאיים בדרך לתחנת הרכבת סבסטיה. גם כשאחרים התבלבלו לא סטה מאיר הר ציון מהדרך הברורה. בימים השחורים של תקופת הגירוש מגוש קטיף ומארבעת הישובים בצפון השומרון, הר ציון קרא בגלוי לחיילי צה"ל לסרב פקודה לעקירת הישובים, ללא מורא וללא יפיות נפש".

דגן, שהיה ממקימי ארגון "חומש תחילה" מזכיר פרט נוסף שלא הוזכר בים המלל של הימים האחרונים: "בדיוק לפני שבע שנים, בשבוע שקדם לעליית האלפים לחומש בערב פסח, בשיא ההסתה התקשורתית ואיומי דרגי הפיקוד והממשלה בעמונה שניה באם תתקיים עליית ההמונים לחומש, מאיר הר ציון התייצב ובהתבטאות תקשורתית נדירה קרא לציבור לבוא ולעלות לחומש, על אף שלא היה אישור לעלייה והמשורה איימה בהליכים משפטיים נגד המארגנים והעולים. מאיר הר ציון עמד כסלע איתן והעניק רוח ציבורית חשובה, ואכן אלפים רבים עלו לחומש על אף האיומים ושהו בה במשך 3 ימים, במה שהיה אחד המהלכים החשובים לזקיפת הקומה של המחנה הלאומי וציבור המתיישבים ביו"ש".

סגן ראש מועצת השומרון סבור כי התקשורת התעלמה מדבקותו של הר ציון בארץ ישראל בכוונת מכוון, "אם מאיר הר ציון היה חלילה איש יזמת ז'נבה או גוש שלום, היה הפרק הזה 'מפאר' את רוב הכותרות והכתבות" – תוקף יוסי דגן – "אולם כשגיבור ישראל היה לוחם דגול למען ארץ ישראל וההתיישבות ביו"ש, זה פתאום פחות מעניין את הציבור. מדהים כיצד פרק זה, רוב חייו של הר ציון נמחק כמעט לחלוטין מהסיקור התקשורתי וגם מההספדים של מנהיגי המדינה בלוייה ולפניה".

"בשונה מהעיתונאים והפוליטיקאים, הציבור הרחב, הנוער והדורות הבאים יזכרו את מאיר הר ציון בדמותו המלאה כפי שהיה באמת", מסכם דגן, "גיבור ישראל בשדה הקרב ולוחם ללא חת מען ארץ ישראל השלה כל ימי חייו".