אבי בניהו
אבי בניהו פלאש 90

תא''ל במיל' אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר שנעצר ונחקר בחשד למעורבות בפרשת הרפז, הבהיר בדיון בהארכת מעצרו כי יילחם להוכחת חפותו.

"ניצב כאן אדם בן 54, שמתקשה לשמוע על כך שהוא מהווה סכנה לשלום הציבור. מעולם לא עמדתי במעמד כזה", אמר בניהו, "את רוב חיי הקדשתי לשלום הציבור, לצד יצחק רבין ושמעון פרס. בשנים האחרונות אני ניצב כאן בפרשה בעל כורחי".

"השתדלתי לעשות את התפקיד על הצד הטוב ביותר", הוסיף דובר צה''ל לשעבר, "אני שמח על החקירה ועל פומביות הדיון. אני אלחם על חירותי, פרנסתי ומשפחתי".

בניהו, יחד עם עוזרו של הרמטכ"ל לשעבר, אל"מ במיל' ארז וינר, נעצרו ונחקרו ביומיים האחרונים בחשד למעורבות בפרשת מסמך הרפז המפורסם. השניים הובאו בפני שופט בית המשפט השלום בראשון לציון שהאריך את מעצרם ביממה אחת, עד מחר (ה') בערב.

בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של בניהו ווינר נכתב כי "כל אחד מהם פעל ביחד עם אחרים לאיסוף והפצת חומר מכפיש על אנשי צבא ופוליטיקאים תוך ביצוע שורת עבירות, לרבות השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט".

עוד נכתב כי "השניים החזיקו חומרים מסווגים שלא כדין והעבירו חומרים מסווגים לידיעת גורם בלתי מוסמך". בבקשת המשטרה נטען כי וינר ובניהו "מסוכנים לשלום הציבור".