המפכ"ל ללוחמים: גאה בכם

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ביקר היום (ראשון) את לוחמי הימ"מ שנפצעו בפעולה בערב שבת בג'נין בה חוסל מחבל מבוקש.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באדר ב תשע"ד

המפכ"ל ללוחמים: גאה בכם-ערוץ 7
דנינו בבית החולים
דובר המשטרה

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, הגיע היום (ראשון) עם מפקד מג"ב, ניצב עמוס יעקב ומפקד הימ"מ, לבקר את שני לוחמי היחידה שנפצעו בקרב היריות במחנה ג'נין בשבת.

"אתם צנועים, אבל מדובר ביחידה של גיבורים. פעם בכמה זמן עם ישראל נחשף לפעילות שלכם בתקשורת, אבל אנחנו יודעים מה אתם עושים על בסיס שבועי, לעיתים אף כמה פעמים בשבוע", אמר המפכ"ל.

"הפעילות האחרונה שלכם היתה גבורה מצילת חיים. עצרתם מחבלים שתכננו להוציא לפועל פיגוע. בשם כל עם ישראל אני מודה לכם, ובשם כל שוטרי משטרת ישראל, וכמפקד שלכם, אני גאה בכם. כולי תקווה שתחזרו כמה שיותר מהר לפעילות מצילה חיים", דברי המפכ"ל.

על גופתו של המבוקש, חמזה אבו אלהיג'א בן 22, שחוסל בפעילות בשבת נמצא רובה מסוג M16. אביו של אבו אלהיג'א, איש הזרוע הצבאית של חמאס, הוא ג'מאל אבו אל היג'א מבכירי תנועת חמאס ביו"ש, השפוט למאסר עולם בכלא בישראל.

הרוג נוסף במהלך חילופי האש הוא מחמוד אבו זינה בן 24 ומחבל הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי ביו"ש – שבעה פלשתינים נוספים שנפגעו במהלך חילופי האש עם כוחות הביטחון פונו לבתי חולים באזור ג'נין.

בג'נין נערכו הלוויות ההרוגים בהם השתתפו אלפים שקראו לנקמה בישראל. שביתה כללית הוכרזה בעיר לאות אבל עם ההרוגים. בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי גינו את האירוע והבטיחו נקמה.