סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן ביקר היום (ב') יחד עם מזכ"ל הקיבוץ הדתי נחמיה רפל במרכז האריזה והחלוקה של "קמח דפסחא" בקיבוץ יבנה והשתתף באריזת חבילות מזון שיחולקו למשפחות הנזקקות לחג הפסח.

במסגרת ה"קמחא דפסחא" המאורגן ע"י הקיבוץ הדתי, מפעלות הציונות הדתית, הבית היהודי, ותנועות אורות, יחולקו כ-6,000 מארזי מזון שנארזו על ידי מתנדבים מכל רחבי הארץ. 

במהלך הביקור שוחח סגן השר עם תלמידות כיתות ט' מאולפנת בהר"ן שהתנדבו במקום ואמר כי "המעשה שאתן עושות, כחלק מהמפעל החשוב הזה, הוא מעשה של חסד אמיתי. תחשובנה שבמעשה הפשוט הזה אתן מעניקים לעוד ועוד משפחות את היכולת לחגוג את החג הזה בכבוד, ביחד סביב שולחן חגיגי. הנתינה הזו היא סמל לערבות ההדדית המאפיינת כל כך את העם היהודי."

עוד הוסיף סגן השר וורצמן ואמר כי "עלינו כמדינה וחברה לעשות הכל כדי שאף איש או אישה, ילד או ילדה, ימצאו עצמם מחוץ לשולחן החג. בחג כזה, המסמל את היציאה מעבדות לחירות, התאחדנו כל מפעלי הציונות הדתית כאגודה אחת כדי לסייע להגשמת היעד הזה. אני קורא לכל אחד ואחד, לבחור את הדרך להשתלב בעשייה ולעזור למי שאין לו. האמינו לי - אין חירות גדולה מזו"