כושר קרבי
כושר קרבי דובר צה''ל

בבוחן הכשירות השנתי שערך צה"ל, שבמהלכו עובר כל קצין לוחם מזרוע היבשה מבדק המשלב כושר קרבי, מיומנויות לחימה וירי, זכתה חטיבת גולני במקום הראשון מבין חטיבות החי"ר, עם ממוצע ציונים מכובד של 91.

אחריה, בהפרש של כמה נקודות, הגיע בית הספר למקצועות החי"ר, כשהמקום השלישי נתפס על ידי חטיבת גבעתי.

התחרות התקיימה במספר בתים; יחידת החילוץ של חיל האוויר 669 ויחידת הסיור המדברי רימון זכו בבתי היחידות המיוחדות. גדוד קרקל זכה בבית ב' של היחידות המתניעות. בא"ח צנחנים הוא שזכה בקטגוריית בתי הספר. "שברנו השנה שיאים באחוז המתייצבים לבוחן הכשירות", אמר רמ"ח כושר קרבי, אל"ם אורן גיל, "אלפי קצינים ניגשו אליו".

החטיבה מספר 1 הגיעה ראשונה גם כמבודדים מהמשוואה את מקצה הירי במאמץ, שנערך לאחר ריצת מאתיים מטר ובזמן קצוב. ממוצע הפגיעות- מתוך שישה קליעים- עמד על כ5.4 כדורים. "זה אומר שכמעט כל קצין פגע בין 5-6 כדורים", אמרה סרן בוחניק-חשאי. יתר על כן, ציינה בגאווה כי "בחטיבה לא היה נכשל אחד. הציון נמוך ביותר היה 70, עובר ב9 נקודות מעל הרף. החטיבה הייתה גם היחידה שבה עמד אחוז הביצוע על מאה", הוסיפה.

בנוסף, השנה חולקו לראשונה פרסים ליחידות שהצטיינו בכלל הפרמטרים של בריאות, תזונה וכושר. בית הספר לתותחנות שדה בשיבטה זכה במקום הראשון. 

סרן בוחניק חשאי נתנה לאתר צה"ל הצצה קטנה אל מאחורי הקלעים של הבוחן, ואל הרצינות בה מתייחסים הקצינים לתחרות. "חלק מהמח"טים שלחו את הקא"גים שלהם עד אליי בשביל ישיבות והתייעצות, הם ממש באטרף על זה", אמרה.

"גם אצלנו לוקחים את הבוחן מאוד ברצינות. לכל קצין מוקצה יום מראש בו הוא נח ומתאמן לקראת הבוחן. האימונים חולשים גם אל הזמן הפנוי שלהם בבית, והרבה מעבר לשלושת חודשי התחרות", פירטה. "בסופו של דבר האימונים לבוחן בונים את הכשירות הבסיסית של כל לוחם".