המחירים עולים. בניה
המחירים עולים. בניה פלאש 90

יש שופטים בירושלים, אמר פעם ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, אך מסתבר שבירושלים יש גם מי שמתעלם מהשופטים הללו.

ביומן ערוץ 7 הבאנו עוד סיפור על הבנייה הבלתי חוקית של הכנסייה היוונית בעיר העתיקה, בנייה שזוכה להעלמת עין של הרשויות.

את סיפור הבנייה הבלתי חוקית שמתרחשת בימים האחרונים סיפר בועז כהן, בעל קיוסק הסמוך להר ציון ומי שניהל בעבר מאבק משפטי להסרת בניית חומה בלתי חוקית שנבנתה על ידי הכנסייה על הדרך המובילה לקברות מלכים מימי דוד ושלמה.

הפעם מדוב בבניית גדר על גדר קיימת בגובה של ארבעה מטרים ובאורך של כחמישים מטרים ובכך חוסמת את המעבר מהר ציון באזור המוגדר כאתר מורשת עולמי והבנייה בו אסורה לחלוטין. אנשי הכנסייה טענו בבית המשפט כי מדובר בבנייה שנועדה למנוע פעולות תג מחיר על קברים נוצריים הקיימים במקום.

כשנחשף לבנייה הבלתי חוקית מיהר כהן להזעיק את המשטרה. שוטרים הגיעו והחלו לבדוק אם קיים היתר לבנייה או לא, זאת בשעה שלדבריו ראוי היה להפסיק מיידית את הבנייה עד לבירור הדברים. כשראה שהבנייה נמשכת הגיש כהן תלונה למשטרה לאחר שבדק את הנתונים בעירייה וגורמים שם הבהירו לו שאכן מדובר בבנייה בלתי חוקית.

עוד הוא מוסיף ומספר כי כשהגיע למקום בשעת לילה מאוחרת גילה מספר אנשים שחשב שהם הומלסים אך התברר לו כי מדובר במתנדבים של המשטרה שהוצבו במקום לבקשת הכנסייה על מנת למנוע את הרס הבנייה הבלתי חוקית.

כהן מספר על מסע שהוא עובר בין גורמי האכיפה המעבירים אותו מאחד למשנהו ומתנערים מאחריות ומחובת הטיפול במתרחש. הוא מציין שברשות הטבע והגנים אף מצאו לנכון לשבח אותו על המאבק המשפטי הקודם שניהל מול הכנסייה, המאבק שהביא את בית המשפט להורות על הסרת החומה שנבנתה וחוסמת את הדרך.

אנשי רשות הטבע והגנים ציינו בפניו שבזכות מאבקו מתאפשרת להם גישה לעשרה דונמים של גן לאומי שהגישה אליהם נמנעה. הוא בתגובה שאל מדוע אם כן הם לא עושים דבר מול הבנייה העכשווית אך עד כה לא זכה למענה ראוי. לדבריו כעת הרשויות השונות כבר אפילו לא עונות לפניותיו הטלפוניות.

חששו הגדול של בועז כהן הוא השלמה מהירה של הבנייה וקביעת עובדות בשטח, מהלך שלא יאפשר הרס של הבנייה על ידי הרשויות כמתבקש בחוק.

על הדיון הקודם הוא מספר כי עורך דינה של הכנסייה טען בבית המשפט כי לאנשי הכנסייה יש אינטרס לשמור על השקט ולא לאפשר תנועה אל המקום ומשום כך נכון לשמור על האינטרס הציבורי הזה ולא להורות על הרס החומה החוסמת שנבנתה. כהן מספר על קיומם של מספר טקסים נוצריים במקום המכונה על ידי הנוצרים 'הקפלה'.

השופטת בתגובה הציעה להסיר את החומה ולהציב במקום שלושה עמודים המונעים כניסת כלי רכב למקום, אך הכנסייה ונציגיה טענו כי יש לשמור על המקום גם ללא כניסה רגלית. בתום השלב האחרון של הדיון המשפטי הורתה השופטת להסיר את החומה הבלתי חוקית, אך לפי שעה דבר לא נעשה בפועל.

"אני מבקש מכל מי ששומע אותי לסייע. הר ציון הוא לא שלי. הר ציון שייך לעם היהודי כולו. אל תשמעו ותגידו כל הכבוד לי. בואו לעזור, תתקשרו לראש העירייה, תפעלו", מבקש כהן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו