שחרור מחבלים
שחרור מחבליםצילום: פלאש 90

תייסיר נסראללה, חבר 'המועצה הלאומית הפלסטינית' מטעם תנועת 'פתח', קרא לרשות הפלסטינית ליזום מתקפה מדינית נגד ישראל ולפנות ללא דיחוי למוסדות הבינלאומיים ולאו"ם.

זאת, בתגובה להתחמקות ממשלת ישראל מביצוע השלב הרביעי של שחרור המחבלים הרוצחים.

בראיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "ספא" הביע נסראללה התנגדות להסכמה פלסטינית על הארכת המו"מ בתמורה לשחרור המחבלים בהדגישו, כי הפלסטינים לא יכולים לוותר על שחרור מחבלים תושבי ישראל.

הוא האשים את ישראל בחתירה לסיכול יוזמת התיווך האמריקנית והזהיר מפני אפשרות שישראל תנסה לכרוך את שחרור המחבלים בסוגיות אחרות, כמו ההתנחלויות, הפליטים, ירושלים והמים.

המו"מ בין ישראל לפלסטינים נקלע למבוי סתום, ועל רקע זה הגיע מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, לסבב שיחות נוסף בירושלים וברמאללה בניסיון למצוא מכנה משותף שיאפשר את חידוש השיחות.

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) נאם היום בפני סטודנטים בקריית אונו והתייחס למשא ומתן המדיני, לשחרור המחבלים ולאיומי הפלסטינים. "אנחנו כרגע בפעילות אינטנסיבית מאוד בממשלה כדי לגבש רוב נגד שחרור נוסף של אסירים מעבר למה שהתחייבנו, גם מול ראש הממשלה. נכנסנו ל'לופ', לטעות לאומית שכדי להאריך מו"מ עם הפלסטינים, משום מה אנחנו צריכים לשלם מחירים.

"מעולם במאות מו''מ שניהלתי לא אמרו לי שבשביל לנהל מו"מ תשלם 5,000 שקלים. אין חיה כזאת. מאיימים עלינו שילכו לאו''ם. מרגע שאבו מאזן אמר שלעולם לא יכיר בישראל דינו של המו"מ לא לצלוח. אם ממילא הוא רוצה ללכת לאו''ם – שילך לאו''ם, שיפסיק לאיים עלינו - הוא חי על כידוננו".

"אין לו שרידות בלי צה''ל", הוסיף השר בנט, "שיפסיקו להלך עלינו אימים בעניין הזה. אין לי בעיה עם מו"מ, אבל יש לי סטארטאפ: מו"מ תמורת מו"מ. זה הקו שאנחנו מובילים בהרבה עקשות כרגע".