הזדמנות שנייה
הזדמנות שנייה פנימה

בחירת בן הזוג לא תמיד קשורה במהות. היא יכולה להיות גם בחירה חיצונית, ואז יש תיקון גדול יותר.

בבן הזוג אנו מחפשים את האיזון שאיננו מצליחים להגיע אליו בתוכנו, והדבר נכון עוד יותר כשמדובר בקשר של גרוש עם רווקה או גרושה עם רווק.

כניסה של רווק או רווקה למערכת יחסים עם גרוש או גרושה נראית מורכבת, ולעתים אף נראית לא אפשרית. באופן טבעי, העובדה שאחד מכם היה נשוי והשני לא מעלה חששות ופחדים.

זאת מערכת יחסים לא פשוטה, אבל לכל מערכת יחסים יש את המורכבויות שלה. קשר שכזה אפשרי בהחלט, בתנאי שאתם מודעים וערים לקשיים הרבים שיעמדו בפניכם. לפיכך יש להדגיש את הנושאים שעלולים להוות בעיה, דווקא כאשר אתם מרגישים שזה רציני ואתם מאוד אוהבים. 

מה צריך לקחת בחשבון בקשר כזה? 
1. מאוד חשוב לשים לב ממה אנו פוחדים וכיצד מתמודדים עם הפחד.

2. ראשית החיבור צריך להיות חזק - אהבה גדולה, רצונות משותפים, תפיסת עולם דומה, חברות ופרגון, אכפתיות, זיהוי פוטנציאל של הפריה הדדית וצמיחה והתפתחות רוחנית.

3. לעתים בנוסף לקשר ישנם ילדים, ולא רק שאני צריכה לבחור בו, באהבה שלו, בחיים איתו, עליי לקבל את ילדיו כאילו הם ילדיי, ולא משנה האם אני בשלה ומוכנה לכך. נכון שבן הזוג החדש לא יהיה לעולם וגם לא צריך להיות הורה של ילד שיש לו אב ואם. אולם הדאגה והאכפתיות שיש בלבו לילדים שאינם שלו, והעובדה שהוא לוקח על עצמו תפקיד בוגר ואחראי, ראויות להכרה ולהערכה.

4. קיים חשש ודאגה כיצד המציאות שבה לאחד מבני הזוג כבר יש ילדים תשפיע על רצונו להביא לעולם ילד משותף.

5. לבן הזוג יש היסטוריה וזיכרונות ממשפחה אחרת, ולרוב מפגשים עם האקס או האקסית ממשיכים להתקיים.

6. במקרים רבים המשפחה אינה תומכת בזוגיות החדשה, בגלל סערות רגשיות שיש לכל הנוגעים בדבר. גם זו בעיה שניתן לפתור עם הרבה רצון טוב ואמונה בקשר.

7. עתיד כלכלי: רצוי לערוך הסכם ממון, ובאמצעותו לדון בשאלה כיצד ייראה העתיד הכלכלי המשותף.

8. חינוך הילדים: ערכו תיאום ציפיות. הילדים הולכים וחוזרים, וחשוב לדבר על זה.

9. קשרים עם בני אדם משקפים לנו את עצמנו, את המקומות הטובים והפחות טובים שלנו. הקשר שעושה זאת באופן המובהק ביותר הוא הזוגיות, ועוד יותר זוגיות שכזאת. דרכה אפשר לעשות עבודת נפש כמו תיקון המידות, עבודה חזקה על האגו ועל סבלנות, רגישות, אכפתיות ועוד. מצד שני חשוב לא לוותר על אהבה, רומנטיקה, חיזור וחוויות ראשוניות, ממש כמו בנישואים ראשונים.


ואחרי כל זה, אין חוקים. אם שני אנשים אוהבים זה את זה אהבה אמיתית, הם יתגברו על כל המכשולים.

פורסם לראשונה במגזין 'פנימה'
לרכישת מנוי לחצי כאן