הדרת נשים בכדורגל האנגלי

לקראת המונדיאל בברזיל, החליט מאמן הנבחרת האנגלית לאסור את הגעת בנות הזוג של שחקני הנבחרת האנגלית. מי אמר הדרת נשים?

נרי וייס , ג' בניסן תשע"ד

נבחרת אנגליה בכדורגל
נבחרת אנגליה בכדורגל
צילום: פלאש 90

מצא את הבעיה? המונדיאל בברזיל מתקרב בצעדי ענק, כאשר עוד פחות משלושה חודשים ייפתח טורניר הכדורגל הגדול בעולם, עם משחק של הנבחרת המקומית מול מקבילתה הקרואטית. 

בין שלל הנבחרות החזקות ובעלות הפוטנציאל לזכות במונדיאל השנה, נמצאת גם הנבחרת האנגלית, שמעמידה שחקנים בעלי שם ורמת איכות וביצוע מהגבוהים שיש. משום מה, עם כל סגל השחקנים האיכותי לא מצליחה אנגליה להעפיל אל השלבים המכריעים, שלא לדבר על זכיה בגביע הנכסף. 

הפעם האחרונה שאנגליה זכתה במונדיאל הייתה בשנת 1966, כאשר היא נעזרה רבות בשופטי המשחק בכדי לגבור על נבחרת גרמניה במעמד הגמר.

רוי הודג'סון, מאמן נבחרת אנגליה, סבור כי מצא את הבעיה ופתרונה לאי זכיית הנבחרת הלאומית במונדיאל לאורך השנים הרבות. לדבריו, הסיבה המרכזית שבזמן האמת הנבחרת האנגלית לא מצליחה להגיע לשלבים המכריעים היא - נשות וחברות השחקנים. הודג'סון סבור כי הימצואתן של נשות וחברות השחקנים, לצידם של השחקנים במהלך הטורניר החשוב ביותר בעולם, גורמת לכך שהשחקנים לא מרוכזים בהצלחתם והצלחת הנבחרת, אלא רק בגברת שלידם.

חשיבה זו, הביאה את הודג'סון להודיע לשחקניו כי במונדיאל הקרוב, שיתקיים בחודשי הקיץ בברזיל, אין הם יוכלו להביא את הצד השני שלהם. כמובן שהשחקנים לא קיבלו את הדברים בצורה חיובית, וביקורת רבה נשמעה בקרב השחקנים והתקשורת האנגלית המקומית על ההחלטה הזו.

אבל מי יודע, אולי באמת הודג'סון צודק? תהיו בטוחים שאחרי שאנגליה תזכה במונדיאל, אף אחד לא יבוא אליו בטענות.. 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il