דודו רותם
דודו רותםפלאש 90

יו"ר וועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) דחה את ההצבעה על בקשת הרביזיה שהוגשה על החלטת הוועדה שלא להחיל את חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית.

הוועדה התכנסה הבוקר על מנת לדון בבקשת הרביזיה שהוגשה ע"י חה"כ זהבה גלאון, ואלעזר שטרן.

רגע לפני שרותם העלה את ההצעה להצבעה, ביקשה ח"כ אורית סטרוק לערוך התייעצות סיעתית לפרק זמן ארוך מהרגיל, בטענה כי יו"ר הסיעה שלה לא נמצא בירושלים.

יו"ר הוועדה הודיע כי הוא דוחה את ההצבעה למועד אחר שיקבע לאחר חג הפסח. בעקבות תשובתו, עלה טון הדיבור של חברי הכנסת הרבים שהגיעו לדיון. חברי הכנסת הלינו על כך, שהם הגיעו מרחוק, ביטלו פגישות חשובות ובסופו של דבר לא מתקיימת הצבעה.

לשאלת ח"כ אחמד טיבי, "מה יש לכם להסתיר?", השיב רותם, "אני רוצה למנוע מכם לקבל מידע ולהשתמש בו להגיש בג"ץ כדי למנוע בנייה ביו"ש". רותם השיב בחיוב לשאלת ח"כ זהבה גלאון, האם הוא מתכוון לקבור את הדיון קבורת חמור.

ח"כ אלעזר שטרן אמר "אני בעד בנייה אבל מה יש לי להסתיר? אני לא מתבייש במה שאני עושה. מה זה חוסר השקיפות הזו? אתה הופך את החטיבה לחשודים בגניבה ובשקר. מה הפחד מביקורת? ההתנהגות שלך מוכיחה שמתנהלים שם דברים לא כשרים".

ח"כ מיקי רוזנטל אמר לרותם, "אתה מתנהג פה כמו בריון שכונתי". ח"כ זהבה גלאון שאלה את רותם, "האם יכול להיות שאתה נגוע במניעים זרים? האם בעברך כעורך דין, ייצגת את החטיבה להתיישבות ולכן אתה מבקש למנוע חשיפה של נתונים?".

רותם השיב "אכן, בעבר ייצגתי את החטיבה להתיישבות כנגד הדו"ח של המועמדת שלכם עו"ד טליה ששון". רותם השיב בשלילה לשאלת גלאון, האם הוא יפסול את עצמו מלדון בנושא.

ח"כ אחמד טיבי תבע מרותם "לאור הגילוי, אתה חייב לפסול את עצמך מלדון בנושא זה". טיבי הודיע כי יפנה ליועמ"ש של הכנסת. כאמור, ההצבעה על בקשת הרביזיה ייערך במועד אחר.