ישראל - אחת מרשויות התעופה החזקות בעולם

ארגון התעופה הבינ"ל: רשות התעופה האזרחית הישראלית - בין 20 רשויות התעופה הטובות בעולם.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ד

יתקשו להפתיע בנתב"ג
יתקשו להפתיע בנתב"ג
פלאש 90

ברשות שדות התעופה מרוצים. נציגי ארגון התעופה הבינ"ל הגיעו בימים האחרונים לישראל לצורך ביצוע מבדק כללי אשר תוצאותיו ממקמות את רשויות התעופה על הרצף שבין הרשות בעלת הציון הגבוה ביותר והרשות בעלת הציון הנמוך ביותר.

בתחקיר שנערך עם סיום עבודתו של צוות הבודקים הציג הצוות הערכה שהציון המעודכן של מדינת ישראל יהיה סביב ה- 90%. הציון יאושר סופית רק בעוד מספר שבועות מהנהלת ICAO במונטריאול, אולם כבר עכשיו ברור שישראל משייכת מעתה לעשירון העליון ומתמצבת בין 190 המדינות החברות ב– ICAO, בכל הנוגע לטיפול בבטיחות התעופה.

הישג זה של רשות התעופה האזרחית מצטרף להשיג מרשים נוסף של הרשות. לפני כשנה וחצי, ובתום ביקורת של צוות סוקרים מרשות התעופה האמריקאית ה-FAA, הוחזרה ישראל לקטגוריה 1. שני הישגים בינלאומיים אלו שמים את ישראל במרכז המפה של התעופה האזרחית הבינלאומית ומהווים הכרה ברמתה בתחום בטיחות התעופה בישראל.

המבדק הקודם שערך ארגון התעופה הבינלאומי בישראל התקיים שנת 2007. הציון שקיבלה רשות התעופה האזרחית הישראלית במבדק זה היה 60%, נמוך בכאחוז אחד מהממוצע העולמי. הציון הזה מיקם את ישראל במקום ה – 105 בעולם, מקום מאוד לא מחמיא.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ בירך על ההישג, "אני מברך את רת"א על השיפור המתמיד בבטיחות התעופה של ישראל. אנחנו מחקנו תדמית גרועה אשר ליוותה את התעופה האזרחית בישראל והיום ניתן לומר בפה מלא שאנחנו חוד החנית ברמת התעופה העולמית".

מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, מרוצה מההישג, "הכרתו של ארגון התעופה הבינלאומי בישראל כאחת מעשרים המדיניות הטובות בעולם בתחום בטיחות הטיסה משלימה מהלך של חמש שנות עבודה קשה של רשות התעופה האזרחית לתיקון הממצאים בשלושה דוחות חמורים משנת 2007-2008, דו"ח לפידות, דו"ח רשות התעופה האמריקאית ודו"ח ארגון התעופה הבינלאומי. אני מבקש להודות לשר התחבורה והבטיחות בדרכים על האמון, התמיכה והעידוד לו זכתה רשות התעופה האזרחית לאורך כל הדרך".