יהורם גאון
יהורם גאוןצילום: פלאש 90

חתן פרס ישראל הזמר יהורם גאון התייחס ביום שישי בתכניתו ב"קול ישראל" להרשעתו של אהוד אולמרט בבית המשפט. גאון שימש כחבר מועצת עיריית ירושלים בעת שאולמרט כיהן כראש עיריית ירושלים.

גאון הבהיר כי אכן לנוכח ההרשעה הוא מבין כי מדובר בעבירות חמורות עליהן עבר אולמרט אך הביע שאט נפש מהשמחה לאיד מצד כלי התקשורת ו"חבריו" של אולמרט.

"חפרה הלבנה ובושה החמה. מנהיג גדול וראש מדינה הורשע בפלילים. והנה תמו הפסטיבלים והצרחות בטלוויזיה...השִׂמְחָה לְאֵיד והספארי המשולהב והפרשנויות במין התלהבות רבת מילים צועקות כאילו היה מדובר בקיטור שחיכה זמן רב לרגע ההתפרצות. שוכחים שזה לא יום חג בכלל אלא יום אבל. לא יום של פסטיבל אלא קריעה גדולה. האור לגויים, שאמורים היינו להיות - מחשיך לנו באמצע הצהריים".

גאון ציין כי רבים סבורים כי אולמרט הוא איש נהנתן, רודף בצע איש של מעטפות. "מי שמכיר אותו באמת יודע דברים עליו אחרים, לכן כל כך חבל וכמה אכזרי הגורל...חבל שמשהו בהמשך הדרך למעלה אצלו השתבש...איך זה קורה?".

גאון ביקש להדגיש דווקא את אישיותו החיובית של אולמרט כפי שהכיר אותו בעיריית ירושלים, "אני מביט בו בבית המשפט כשהרדיו והטלוויזיה חוגגים את מפלתו, הוא עומד נסער ומובך מנסה להישאר זקוף. אך אני זוכר אותו מהישיבות בעיריית ירושלים. אני זוכר אותו מרתק בבית הנבחרים בארה"ב כנציגו של העם היהודי, זוכר אותו ממאות מעמדים אחרים רהוט, משכנע מרשים".

חתן פרס ישראל נזכר בעזרה הגדולה של אולמרט למשפחתו של חבר מועצת עיריית ירושלים שמואל מאיר ז"ל שנהרג בתאונת דרכים בצפון ירושלים והותיר אחריו שמונה יתומים ואת הרעיה רותי, "אהוד ומשפחתו אימצו את משפחת מאיר, הם לא נטשו אותם אפילו ליום אחד, אלמנה והרבה יתומים, ראיתי אותם, שמעתי אותם, הייתי שם, נרעש לחסד הגדול, בו דאג אהוד לכל מחסורם, היה מביא להם בעצמו אוכל כל שבת ליווה את הילדים באהבה רבה עד לכתם לצבא והלאה מזה לחתונותיהם והלאה מזה עד היום...וכנראה כל עוד יהיה".

גאון הבהיר "מה שאני רוצה ברגע הזה של הפסטיבל, החגיגה העממית והדריכה על הגופה בכל נעל אפשרית, אני רוצה לספר שזה לא רק מעטפות. אני מבקש לזכור לאולמרט את 'הנשמה הטובה' גם אם היא טעתה ראוי ולהזכיר דווקא ברגע הנורא הזה, אני מיצר עליו מעומק ליבי, למה זה קרה לו?... את הרע יש מספיק שהזכירו לו, אני מעדיף לזכור לו בימים הנוראים האלה את הטוב".

גאון סיים את דבריו בדברי ישעיהו הנביא "איךְ נָפַלְתָּ מִשָּׁמַיִם, הֵילֵל בֶּן-שָׁחַר, נִגְדַּעְתָּ לָאָרֶץ, חוֹלֵשׁ עַל גּוֹיִם. וְאַתָּה אָמַרְתָּ בִלְבָבְךָ: הַשָּׁמַיִם אֶעֱלֶה מִמַּעַל לְכוֹכְבֵי אֵל, אָרִים כִּסְאִי וְאֵשֵׁב בְּהַר מוֹעֵד, בְּיַרְכְּתֵי צָפוֹן, אֶעֱלֶה עַל בָּמֳתֵי עָב, אֶדַּמֶּה לְעֶלְיוֹ", ציטט גאון.