"ילדי השכונה הפכו מטרה לטרור"

המשנה לראש עיריית ירושלים, דב קלמנוביץ', פגש את תושבי הגבעה הצרפתית בירושלים שחוו שוב מתקפת בקבוקי תבערה מערביי האזור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ד

חבר מועצת העיר ירושלים והמשנה לראש עיריית ירושלם, דב קלמנוביץ, פצוע האינתפיאדה הראשון, הגיע למקום בו נזרקו במוצאי שבת ארבעה בקבוקי תבערה סמוך לבית הכנסת בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים ונפגש עם תושבי השכונה, שוחח איתם ושמע את תחושתם של התושבים.

"מה שמתחיל באבנים ממשיך בבקבוקי תבערה ומסתיים ביריות", אומר קלמנוביץ, "אם לא נעצור את זה כאן נגלה טרור על בסיס יום יומי. בפגישה עם תושבי השכונה אני מגלה תופעה מדאיגה של חוסר ביטחון של תושבי השכונה ועלינו לעשות הכול כדי שתחושת הביטחון תחזור. אין ספק שיש עליה באירועי טרור בירושלים ואנחנו חייבים למגר אותה" .

אחד התושבים אמר לקלמנוביץ, "יש פה גן ילדים, בית הכנסת, בית הספר זה מקום מרכזי והילדים שלנו הפכו למטרה.אני חרד כל הפעם שהילדה שלי עומדת בתחנת האוטובוס".

תושבי השכונה הדגישו כי במוצאי השבת דווח בכלי התקשורת כי בקבוקי התבערה נזרקו לעבר "מועדון ריקודים" אך בפועל מדובר בבית הכנסת של הקהילה הקונסרבטיבית בשכונה ורק חלקו מושכר בכל מוצ"ש לריקודים לבעלי הגיל השלישי.

חברה במנהל הקהילתי ותושבת השכונה, מירב אלבז-רפפורט, סיפרה לקלמנוביץ על תחושותיהם של תושבי השכונה, "אנחנו צריכים עזרה מהמדינה, אומרים לנו להתנדב במשמר האזרחי איזו מן תשובה זו ? אנחנו צריכים מענה של המשטרה", ומוסיפה, "אנחנו בבעיה אמתית השכנים מעיסוויה מציקים לסטודנטיות מאוניברסיטה ולבנות שלנו. האירוע אמש היה האירוע הרביעי השנה של זריקת בקבוקי תבערה. על המדינה להחזיר לנו את הביטחון לשכונה".טוען....