שחקני הפועל. יחגגו שוב?
שחקני הפועל. יחגגו שוב?עודד קרני

סוער, פרובוקטיבי, מרתק ומעניין, זהו הדרבי התל אביבי. אז פנו לכם זמן הערב בשעה 18:45, כי יש דרבי תל אביבי.

כמו בכל דרבי בין שתי הקבוצות של תל אביב, גם לפני הדרבי הערב התחוללה סערה קטנה ועימות מילולי בין שתי הקבוצות. תחילתו של העימות הוא בעקבות הופעה שהתקיימה בימים האחרונים בהיכל נוקיה, אולמם הביתי של הצהובים.

תפיסת האולם על ידי ההופעה, הכריחה את מכבי לחפש מקום אחר שבו יתאמנו לקראת משחק הדרבי. כמו שנוהגת תמיד במצבים כאלה, גם הפעם רצו מכבי להתאמן באולם הבית של האדומים, אולם הדר יוסף, שבו יתקיים המשחק הערב. אבל בהפועל סירבו לבקשת מכבי להתאמן באולמם הביתי. במקום לעורר מהומות בחרו במכבי שלא להלחם על הדבר, ועברו להתאמן באולם בית הספר עירוני א' שבעיר. 

מהנהלת האדומים נמסר כי לא הם מנהלים את האולם, וכי הם בסך הכל עסוקים בלהתכונן לדרבי. מהנהלת הצהובים הגיבו כי מנהלי האולם הפנו אותם דווקא להנהלת האדומים.

בחזרה למשחק: הצהובים מתל אביב מגיעים לאחר שני הפסדים רצופים בליגה, וניצחון אחד דחוק על באיירן מינכן ביורוליג.

הדוגמא הטובה ביותר שבעזרתה אפשר לראות את התקופה הרעה שעוברת על הקבוצה הם מספריו של דווין סמית'. במשחקים האחרונים, סמית', שמשמש העונה כברומטר של מכבי, קלע רק 5.5 נקודות למשחק. גם אלכס טיוס, שעשה העונה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולותיו, קלע במשחקים האחרונים 1 מ12 מקו העונשין.

מנגד יש את רביב לימונד. לימונד הפך להיות העונה השחקן הישראלי הטוב ביותר בליגה, כשהוא קולע כבר 20 משחקים ברציפות מעל 15 נקודות. חברו לקו האחורי, קרלון בראון, שיחק במשך 40 דקות רצופות בשני המשחקים האחרונים של הפועל. בראון קולע 17 נקודות למשחק, ויחד עם לימונד מרכיבים את מירב הנקודות שהקבוצה באדום צוברת. אם מכבי רוצה לנצח היא תצטרך לעצור את השניים יחד.

אז מי יגבר על מי בדרבי הרביעי במספר? האם שוב הפועל תנצח בביתה כמו במחזור השביעי? מה תהיה התנהגות האוהדים? אל תפספסו. דרבי תל אביבי במיטבו.