סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: פלאש 90

ח"כ סתיו שפיר (העבודה), ראש השדולה לצדק חברתי בכנסת, הגיבה לדו''ח מבקר המדינה על הביטחון התזונתי של אזרחי ישראל וקראה לקחת מיליוני שקלים "ממקומות נסתרים"  ולהעבירם לטובת בעיית העוני.

"מבקר המדינה יוסף שפירא בעצם אומר כי מי שנקלע למצב של רעב יכול ללכת לחפש מי יעזור לו, זו התמצית העגומה של המסמך המצמרר שכתב", אמרה הערב שפיר.

לדברי ח"כ שפיר, מבקר המדינה חושף בדו''ח את היעדר המדיניות של הממשלה. "הדו"ח חושף בפעם המי יודע כמה את מדיניות הסרת האחריות של ממשלת ישראל, שבמקום לטפל במפעל הזנה ראוי, לתקציבים ולפתרונות של ממש לנקלעים למצוקת רעב, מעדיפה לתקצב בקושי עמותות לנזקקים ולקוות שהן כבר יעשו את העבודה בשבילה".

"הגיע הזמן לגלות לממשלת ישראל סוד", הוסיפה ח"כ שפיר, "אף אחד לא יעשה את עבודתה במקומה וכל ילד שמגיע למצוקת רעב בישראל נמצא באחריותה הבלעדית ולא צריך לסמוך על חסדי שמיים".

"הגיע הזמן לגבש תכנית מוסדרת במקום למסמס תכניות של הממשלה הקודמת כדי שיהיה אפשר להאשים אותה ולתקצב באופן ראוי את העמותות שעושות עבודת קודש במקום להעביר מיליוני שקלים מדי שבוע למקומות חשוכים, שאף אחד לא יכול לפקח עליהם".

ח''כ שפיר פירטה היכן נמצאים "המיליונים'' עליהם היא מדברת. "עשרות מיליוני שקלים שנזרקים על עמותות בחו"ל המנהלות 'קשרים רוחניים עם התפוצות', מאות מיליונים שזורמים לחברות ייעוץ מסתוריות כדי לספק 'ייעוץ מקצועי' לממשלה, ועוד מאות מיליונים שעוברים מדי שבוע ליהודה ושומרון כדי להשאיר את בנט ויו"ר ועדת הכספים רגועים.

"בין המיליונים האלה אפשר היה למצוא בקלות כמה מאות שיושקעו ב-360 אלף הילדים שדיווחו השנה שנאלצו לוותר על ארוחות במשך ימים שלמים כי אין להם כסף", טענה שפיר.