איציק לוזון
איציק לוזון צילום: פלאש 90

היום בשעה 18:00 תפגוש מכבי פתח תקווה את מכבי נתניה למשחק חצי גמר במסגרת גביע המדינה בכדורגל, ואם נראה שהצרות של פתח תקווה העונה ייגמרו עם העפלה ואולי אפילו זכיה בגביע המדינה, הבוקר הם התעוררו לידיעה לא חיובית בכלל מבחינת השחקנים.

מנכ"ל הקבוצה, איציק לוזון, הוא המנכ"ל החשוד בקשירת קשר לביצוע עבירה וגניבת רכב. 

על פי החשד, לוזון פרץ יחד עם שותפו אלון בן נתן ליבוביץ', למקום מגורים בכדי לגנוב, והכל במטרה להטיל אימה על אנשי עסקים שלא שילמו את חובם לעבריין איתן חייא, והפכו עם הזמן לעדי מדינה כנגד חייא לוזון ולייבוביץ'.

משמעות מעצרו של לוזון, היא הקפאת קופת המועדון ואי העברת התשלומים לשחקנים ואנשי המועדון. אולי זאת הסיבה ליכולת הירודה של שחקני הקבוצה. היכולת הירודה היא שהביאה את הקבוצה לתחתית ליגת העל, ובמצב של אפשרות בטוחה לירידה אל הליגה הלאומית בעונה הבאה.

פרשת "שותף סמוי" היא אחת מהפרשות הסבוכות ביותר, וממחישה טוב טוב את הקשר בין ארגוני הפשע והעולם התחתון לבין הכדורגל הישראלי. לטובת התביעה עומדים 121 עדים, כאשר שניים מתוך העדים הם אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ואחיו של המנכ"ל, ומי שכיהן בעבר כבעלי הקבוצה מפתח תקווה, כמוהו גם האח השלישי עמוס לוזון מבעלי הקבוצה, שיעמוד לרשות החקירה וכבר נתן את עדותו בפרשה. דמות מוכרת נוספת מעולם הכדורגל הישראלי שמשמש לצורכי חקירה הוא שחקן העבר, לירון בסיס שחלקו בפרשה לא ידוע לגמרי.

האם שחקני המועדון ימתיקו עבור הלוזונים את הגלולה המרה? הערב נדע.