דרוקר. משחק אימון לפני הפיינל פור?
דרוקר. משחק אימון לפני הפיינל פור?עודד קרני

לא רק מכבי. בזמן שבמכבי תל אביב מנסים להעפיל אל פיינל פור היורוליג, גלבוע גליל תייצג אותנו באחת כזאת, לא של היורוליג אלא של הליגה הבלקנית.

גלבוע גליל תצא מחר אל פרישטינה, קוסובו, שם יתקיים פיינל פור הליגה הבלקנית. הקבוצה מהצפון תסע לקוסובו במטרה אחת - לשמור על התואר בו זכתה כבר שנתיים ברציפות, אלופת הליגה הבלקנית.

אבל עוד לפני כן, תצטרך גלבוע גליל לשחק את משחקה האחרון העונה בליגת ווינר סל מול ברק נתניה. משחק זה יהיה אמנם האחרון לעונה הסדירה ולנתניה, אבל לא האחרון בכלל לגלבוע גליל. שכן גלבוע גליל תסיים את העונה הסדירה במקום השמיני, המקום האחרון שמוביל לרבע הגמר של ליגת העל בכדורסל, שם תפגוש את הקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון - מכבי תל אביב או הפועל ירושלים. נתניה תסיים במקרה של ניצחון הערב במקום התשיעי ובמקרה של הפסד במקום העשירי, ותלך היישר מהמשחק אל הים. 

עבור גלבוע גליל, המקום השמיני בו תסיים הקבוצה את העונהזהו המקום הגרוע ביותר של גלבוע/גליל בסיום העונה הסדירה, מאז שסיימה שמינית בעונת 07/08.

לפי הצפי, גלבוע גליל לא אמורה להתקשות במיוחד הערב, שכן נתניה היא קבוצת ההתקפה הגרועה בליגה, עם ממוצע של 73.8 נק' למשחק. רק שבע פעמים העונה נתניה קלעה מעל 80 נק' - בשש מתוכן ניצחה.

בין השחקנים הבולטים אצל נתניה, בולט מעל כולם דוואן רובינסון. לטוב ולרע. מצד אחד רובינסון יוכל לסיים כמלך הסלים של הליגה אם יקלע 30 נקודות הערב וקרלון בראון מהפועל תל אביב יקלע ביום חמישי מול ירושלים רק 14 נק' ומטה.

והמצד השני תואר אחר וודאי שרובינסון יקח העונה כנראה, הוא מלך האיבודים. כאשר רק במחזור האחרון מול הרצליה איבד רובינסון שמונה איבודים, וכך עלה לראש הדירוג בליגה עם 3.8 למשחק.

אז רגע לפני הפיינל פור בקוסובו, מי תגבר על מי?