בלו. מנהיג על המגרש ומחוץ
בלו. מנהיג על המגרש ומחוץ עודד קרני

האם מכבי אלקטרה תל אביב תיפרד משחקנה המצטיין העונה? 

לאחר הניצחון הגדול אמש על הקבוצה ממילאנו במשחק מספר שלוש בסדרת ההצלבה, אוהדי הקבוצה הלכו לישון כשחיוך נסוך על פניהם. הנה סוף כל סוף הצליחה מכבי להגיע לידי מימוש של הפוטנציאל הטמון בה, בדיוק ברגעי האמת של העונה. עוד ניצחון אחד והם שוב יהיו שם במעמד הגדול והנכסף - פיינל פור היורוליג.

גם השחקנים כולם יצאו בסיום המשחק השלישי מחוייכים אבל גם רציניים ומפוקסים כשהם יודעים כי מילאנו כבר חזרה השנה ממשחקי חוץ קשים עם ניצחון. וניצחון כזה של מילאנו מחר (רביעי), יטרוף עבור הצהובים את כל הקלפים. שכן הם יצטרכו לחזור למשחק חמישי ומכריע באולמם הביתי של האיטלקים, שם יהיה קשה מאוד עבור הצהובים לנצח. 

כבר זמן רב שבהנהלת הצהובים מנסים ללמוד את לקחי העבר, ויושבים עם שחקנים על הארכת החוזה לעונה הבאה ואף מעבר. הצהובים כבר נכוו בעבר, כשחיכו לסיום העונה לשבת עם שחקנים רבים ואלה פותו על ידי קבוצות עשירות יותר ולא חיכו למכבי. מבין השחקנים, השחקן שאיתו מכבי ישבה ראשון, כבר אחרי הזכיה בגביע המדינה, הוא הקלע המופלא דיוויד בלו, שבכלל לא היה אמור להיות במכבי העונה.

נחזור שנתיים אחורה. לפני שנתיים, אחרי סדרת הצלבה בין מכבי ת"א ופאנאתינייקוס בו הפסידו הצהובים 3:2, הודיע בלו להנהלת הצהובים כי הוא מתכוון לפרוש ממשחק פעיל וללכת ללמוד טלוויזיה בלוס אנג'לס. בלו אכן פרש בסוף אותה שנה, אך לאחר שכשל בהקמת העסק שלו וסיים את לימודיו, נותרה בו התשוקה לכדור הכתום ולמשחק פעיל, וב-11 לאוקטובר 2013, חזר בלו למכבי להתרשמות בת עשרה ימים. במכבי רצו לראות האם בלו חזר כמו שהיה או שבא לעשות כסף וללכת. כבר לאחר כמה ימים בודדים, הבינו במכבי שבלו חזר ובגדול והחתימו אותו על חוזה עד סיום העונה.

תצוגות תכלית מרשימים למדי ומנהיגות על המגרש ובחוץ גרמו להנהלת הצהובים להבין שהם חייבים לשבת עם בלו על חוזה חדש לעונות הבאות, מהר לפני שיקפצו עליו הקבוצות האחרות. וכאמור, כבר לאחר הזכיה בגביע נעשתה פניה לשחקן, אך השחקן לא השיב עדיין להנהלת הקבוצה, והבוקר אפשר גם להבין למה.

על פי הדיווחים השונים, השחקן המצטיין שמוביל את מכבי העונה להישגים מרשימים בליגה ובייחוד באירופה, החליט לפרוש בסיום העונה. שוב. "הפעם זה באופן סופי" טוענים מקורבים לשחקן. עדי ראייה שליוו את הקבוצה המכבית באיטליה מספרים כי בכל רגע נתון שהיה קצת זמן, פתח בלו ספרים ושקע בלימודים, כשהפעם הוא מתמקד בלימודי נדל"ן וביטוח. גם העובדה כי משפחתו של בלו נמצאת בארה"ב גורמת לבלו לשקול פרישה ממשחק פעיל ולחזור לארה"ב.

רק לפני שנה, בלו ראה את מכבי מגיעה לשלב רבע הגמר של הפיינל פור ומפסידה בסדרת ההצלבה לריאל מדריד החזקה 3-0, והשנה יש לו הזדמנות להעפיל עם הקבוצה לאירוע השיא של היורוליג, רגע לפני שהוא פורש.

אז האם מחר נראה את בלו בפעם האחרונה העונה במדי מכבי היכל נוקיה? או שאולי שוב יפתיע בלו ויאריך את החוזה.. הסיכויים הם לרעת מכבי ולטובת בלו.  

סרטון הפרידה בפעם הקודמת שהכינו לו האוהדים, הפעם יצטרכו להכין חדש: