הספורט העולמי מרכין ראש

טיטו וילאנובה, מי שעד לא מזמן אימן את ברצלונה והוליך אותה לאליפות, נפטר ממחלת הסרטן. היה בן 45 במותו. בכל העולם עמדו דקה לזכרו.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ד

גוארדיולה. חברו הטוב איננו
גוארדיולה. חברו הטוב איננו
צילום: פלאש 90

שנה קשה עוברת על הקבוצה הבכירה של ברצלונה. אחרי פרשת הקטינים והעונשים הצפויים שנדחו כרגע, גם המצב המקצועי של הקבוצה לא היה מוצלח העונה, והקבוצה כנראה ולא תזכה באף תואר לאחר כמה שנים בטופ האירופי והעולמי.

וביום שישי האחרון, קיבלו במועדון הקטלוני את הבשורה הקשה מכל - טיטו וילאנובה, מי שגדל במחלקות הנוער של הקבוצה ואימן את הקבוצה הבוגרת בעונה הקודמת, נפטר ממחלת הסרטן כשהוא רק בן 45.

המועדון הקטלוני מזועזע קשות מהבשורה המרה, אשר רק לפני יום התבשרו כי הניתוח שעבר לאחרונה הקל על מצבו והוא משתקם לאיטו. בכל משחקי הקבוצות בעולם עמדו דקה דומיה לזכרו של וילאנובה, על אף שזוהה רק עם המועדון הקטלוני.

וילאנובה החל את דרכו בכדורגל במחלקות הנוער של ברצלונה, אבל לא זכה לעלות לקבוצה הבוגרת ולשחק בשורותיה. לאחר שעבר במשך 13 שנים בסלטה ויגו מיורקה ועוד, פרש ובעונת המשחקים 2007/6 החל לשמש כעוזרו של חברו הטוב ומי ששיחק איתו במחלקת הנוער - פפ גוארדיולה.

הצמד גוארדיולה את טיטו, שיתפו פעולה בצורה מבריקה וענקית, ויחד הובילו את ברצלונה להיות אחת הקבוצות הטובות ביותר בעולם אי פעם. על ידי כך נהפכה הקבוצה הקטלונית להיות אחת הקבוצות האהודות ביותר בעולם. השניים זכו יחד ב-14 תארים, כולל גביע אירופה לאלופות בשתי הזדמנויות שונות. 

לאחר שעזב גוארדיולה את אימון ברצלונה בסוף עונת 2011, מי שתפס את המושכות של אימון הקבוצה היה וילאנובה, מהלך שהיה טבעי לגמרי לשחקני הקבוצה ולאוהדים הרבים. טיטו המשיך לדבוק בשיטת האימון של פפ ושלו, זאת שהביאה את ברצלונה למעמדה כקבוצה הטובה בעולם. באמצע העונה התגלה לוילאנובה כי הגידול חזר, ונאלץ להעדר מאימון הקבוצה לתקופה ארוכה. לקראת סוף העונה הצליח להחלים ואף חזר להוביל את הקבוצה ויחד איתו זכתה באליפות הליגה הספרדית. בסיום אותה עונה שוב חזר הגידול ווילאנובה נאלץ לפנות את מקומו באימון הקבוצה לצורך המשך טיפולים.

גוארדיולה אמר לאחר ששמע על מות חברו הטוב "החבר שלי איננו, אבל תמיד יישאר בליבי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il