לא מחלקים דואר.
לא מחלקים דואר.פלאש 90

ועד עובדי דואר ישראל בגיבוי ההסתדרות הודיע על שביתה כללית החל ממחר בבוקר (ג') בכל סניפי דואר ישראל בארץ.

השביתה הינה חלק משורת הצעדים הארגוניים בהם נוקט ועד עובדי הדואר כמחאה על "ההתנהלות החד צדדית" של הנהלת החברה.

במכתב שהעביר היום שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר, לחיים אלמוזנינו – מנכ"ל דואר ישראל, מאשים יו"ר הוועד את אלמוזנינו ברדיפה אישית של חברי הוועד. "הזנחת לחלוטין את העבודה המקצועית בחברה ורק ברבעון הראשון של 2014, חסרים מיליוני שקלים למול היעדים אותם אתה קבעת. גם חוסר זה הינך מבקש להשלים מקיצוצי שכר של עובדי החברה", כותב פרג'ון.

פרג'ון מלין במכתבו גם על העובדה שמנכ"ל הדואר ממשיך לגלות אדישות למצוקת העובדים גם לאחר הכרזת העיצומים אמש (א').

היום, כאמור, לא חולק דואר באזור ת"א והמרכז. "במקום להחזיר את השקט לחברה, בחרת להמשיך בהנחיות חד-צדדיות, ביניהן הורדת עובדי מטה לשטח, קיצוץ שכר לעובדים שלא יעשו כן וכל זאת בנוסף לקיצוצי השכר הלא חוקיים עליהם הורית לאחרונה".

פרג'ון הוסיף "אני קורא למנכ"ל דואר ישראל לעצור באופן מיידי את כל הצעדים החד צדדיים שפוגעים בעובדים ובשכרם ולחזור לשולחן המשא ומתן".

מחברת דואר ישראל נמסר כי החברה מתמודדת עם מציאות פיננסית קשה, המחייבת תכנית הבראה מקיפה. "לצערנו, ארגון העובדים מסרב להפנים עובדה זו, ולהתאים את עצמו לאתגרים שעומדים בפני החברה בעולם החדש, בו כמויות הדואר הנשלחות פוחתות באופן משמעותי משנה לשנה.

"הנהלת החברה הגישה לארגון העובדים ולהסתדרות תכנית הבראה הוגנת, המתחשבת בזכויות העובדים. במקום לשבת ולדון על התוכנית במטרה לשמור על מקור פרנסתם של 7000 עובדי החברה, בוחר ארגון העובדים בדרך לוחמנית שרק תגדע את מקור פרנסתם של העובדים, ותפגע בציבור הלקוחות. אנו קוראים לארגון העובדים לפעול בשיתוף עם ההנהלה על מנת להביא את החברה למסלול של צמיחה וקידמה", נמסר מדואר ישראל.