בני עקיבא השיק ערכות לימי אייר

400 ערכות מיוחדות לימי אייר הושקו השבוע בקבר רחל, לעילוי נשמת רס"ן דגן ורטמן שנהרג במבצע עופרת יצוקה.

תגיות: נוער ערוץ 7
יעל רון , ל' בניסן תשע"ד

ההשקה בקבר רחל
ההשקה בקבר רחל
תנועת בני עקיבא

באגף החינוך של בני עקיבא החליטו להפיק 400 ערכות מיוחדות, העונות לשם 'היינו כחולמים' ומיועדות ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות, מתוך תחושה שהגבורה והקוממיות של אותם ימים לא מצליחה לבוא לידי ביטוי בטקסים ובפעילויות השונות הקיימות.

ההשקה של הערכה התקיימה בקבר רחל, בהשתתפות אלי ורטמן, אביו של רס"ן דגן ורטמן שנהרג במבצע עופרת יצוקה והערכה נקראת על שמו ונבנתה לאור דמותו.

"השבוע השקנו ערכות פעילות לימי אייר, לאור ההרגשה שימי הזיכרון והעצמאות עוברים על החברה הישראלית לא בגובה הנכון, כאשר הרוח הגדולה של הגבורה והקוממיות לא באה לידי ביטוי בפעילויות הקיימות בחברה הישראלית", מסביר אמיר סנדלר, מאגף החינוך בבני עקיבא. "מתוך רצון לשנות את המציאות החלטנו בשלב הראשון לפעול פנימה, להשפיע על הטקסים והפעילויות המתקיימים בתנועה ובסביבותיה. מלבד זאת, הפקנו את הערכות שמלאות במאות כרטיסי פעילות, הפעלות, סרטונים בדיסק נלווה, דפי לימוד וכלי הדרכה ומשחק שונים. בשלבי הפקת הערכה פנינו למשפחת ורטמן, מתוך רצון שהערכה תהיה לאור דמותו ורוחו של גיבור ישראל רס"ן דגן ורטמן ה' ינקום דמו. המשפחה שמחה בזה מאוד ובשותפות איתנו הפיקה את הערכה. הערכות חולקו לכלל הקומונריות בסניפי בני עקיבא בארץ, וכן למסגרות הפעילויות השונות".

באגף החינוך של בני עקיבא אומרים שההשקה של הערכה בקבר רחל היא סמלית, "אין ספק שהחיבור היום בין קברה של רחל אמנו , המתפללת על הדרך של עם ישראל  לרצון שלנו לרומם את הרוח של עצמנו ומתוך כך של כלל האומה בימי אייר, ייצר תחושה מרוממת ומשמעותית , תחושה שחידדה את תחושת האחריות שלנו על המשך הדרך בה צועד עמנו, אנחנו תפילה שהערכה תצליח לפעול את פעולתה בצורה המשמעותית ביותר על כלל סניפי וגרעיני התנועה".