רבנים בבית שמש נגד הופעת אייל גולן

הרב אליעזר שנקולבסקי תמה מדוע דווקא ראש עיר חרדי מאשר הופעה כזאת, "איזה מסר אנחנו מעבירים לנוער שלנו".

בני טוקר , א' באייר תשע"ד

רבנים בבית שמש נגד הופעת אייל גולן-ערוץ 7
הסוד הגלוי. גולן
פלאש 90

מחאה נגד ראש העיר - לא רק בשדרות. קבוצה של 12 רבנים חתמה על עצומה ששוגרה לראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול ובה הם דורשים מראש העיר לבטל את הגעתו של הזמר איילן גולן להופעה ביום העצמאות בבית שמש.

אחד החותמים על העצומה, הרב אליעזר שנקולבסקי רב קהילת נופי אביב בבית שמש ואב בית הדין לדיני ממונות גזית בית שמש, אומר לערוץ 7 שמדובר בחרפה לעיר, "על רקע העובדה שבעיר חיפה, נציגי יש עתיד הביאו לביטול הופעתו של גולן, יש להצטער על כך שדווקא בעיר עם ראש עיר חרדי, זה פחות מפריע הנושא של פריצות".

לדבריו בהגעתו של גולן לבית שמש יש משום העברת מסר שלילי, "האיש הזה הוא דוגמא מוסרית שלילית, זה לא רכילות או משהו שנעשה בסודי סודות, המעשים שלו ושל אביו התפרסמו בכל כלי התקשורת. הדיונים האם זה חוקי או לא חוקי אינם רלוונטיים, כי להביא אותו להופעה בפומבי זה למעשה מתן הכשר למי שפגע במוסר ובכבוד האישה".

הרב שנקולבסקי סבור שהמקרה של אייל גולן חייב להיות מוקע, "נכון שאין כאן עבירה פלילית, כי אחת הנערות שהייתה קטינה שיקרה, והוא לא ידע שהיא קטינה, אבל לא כל מה שהוא לא עבירה פלילית הוא בסדר. פה מדובר על זמר בן 40 ואבא בן 60 שמזמינים חבורה של נערות לבילוי פרוץ, האם זה בסדר, נכון שזו לא עבירה פלילית וזה לא יגיע לבית משפט, אבל זו גם לא רכילות כי זה לא הוכחש. לכן כל הטענות שלא הוגש כתב אישום הן היתממות, עדיין אפשר לתקן את הטעות ולבטל את ההזמנה".

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה כי "בהתאם למדיניות ראש העיר, משה אבוטבול, משקיעה העירייה תקציבים גדולים בתחום התרבות לכלל המגזרים השונים בעיר. ראש העיר סומך על הדרג המקצועי שבוחר בכובד ראש ובשיתוף התושבים את הזמרים והרכבי המופעים, והפעם בחרו באייל גולן שהינו אהוד על תושבי העיר.

"בהתחשב בכך שאפילו לא הוגש כתב אישום נגד אייל גולן, איננו יכולים להתייחס לרכילויות ולשמועות. ישנן דעות לכאן ולכאן, אולם רוב התושבים תומכים בהבאתו, יודגש כי ההתנגדות מגיעה בעיקר מצד פעילים פוליטיים שהפסידו בשני סבבי הבחירות שהיו לאחרונה בעיר, ועדיין לא השלימו עם תוצאות בחירות".

נציין כי גם בשדרות מוחים תושבים על החלטתו של ראש העיר אלון דוידי להשקיע ביום העצמאות כ-130,000 ש"ח בזמר המעורר מחלוקת אייל גולן.