פואד לא חושש: "זה קטן עליי"

חה"כ בנימין (פואד) בן אליעזר איננו מתרגש מכך שבקרוב יאלץ לעבור השתלת כליה, ולמרות הטיפולים מצהיר, "אני במצב בריאותי מצוין".

נתנאל כ"ץ , ד' באייר תשע"ד

פואד לא חושש: "זה קטן עליי"-ערוץ 7
ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת הוותיק בנימין ("פואד") בן אליעזר נמצא בימים אלו בעיצומו של קרב פוליטי לא פשוט, כאחד המועמדים המובילים לכהונת נשיא המדינה.

עם זאת, בן אליעזר מתמודד בימים אלו גם בזירה נוספת, כאשר הוא מתכונן לכך שבקרוב יאלץ ככל הנראה לעבור השתלת כליה. לקראת הניתוח סיפר בן אליעזר ל"ידיעות אחרונות" על ההכנות להשתלה הצפויה.

"אני במצב בריאותי מצוין", אמר בן אליעזר בראיון. "לפני 3 שנים שכבתי 42 יום בבית־חולים עם חיידק קטלני. הגעתי עד שערי שמיים, אמרו עליי קדיש — אבל חזרתי לחיים".

בן אליעזר ציין, כי החוויה הקשה שכמעט עלתה לו בחייו שינתה אותם לטובה: הוא ירד 38 ק"ג במשקל והחל לאכול בריא ולעשות ספורט.

בשבועות האחרונים בן אליעזר נאלץ לעבור טיפולי דיאליזה כמה פעמים בשבוע ובקרוב הוא צפוי לעבור השתלת כליה.

המועמדים המובילים לתרום לו כליה הם שלושת בניו. עם זאת, נותרה האופציה כי תורם אלמוני הוא שבסוף יספק את הכליה. "אני אחליט מתי הניתוח יקרה. אף אחד לא רודף אחריי", מבהיר בן אליעזר. "אני נמצא בתהליך של בחירת תורם. יש כמה מועמדים שצריכים לעבור בדיקות, ואז נדע".

למרות שמדובר בניתוח לא קל בן אליעזר איננו חושש. "בסך הכל אני הולך לעבור השתלת כליה ולא השתלת מוח. הסיפור הזה קטן עליי", הוא אומר.

בן־אליעזר עשוי לעבור את ההשתלה באמצעות עמותת "מתנת חיים" שמשדכת בין אנשים שזקוקים לתרומה לבין תורמים אלטרואיסטים. מיקום החולים בתור נקבע לפי מועד פנייתם לעמותה ולפי מידת הדחיפות הרפואית. כל תורם שמגיע דרך העמותה עובר ועדה רפואית שעליה מפקח משרד הבריאות שמטרתה לוודא שהתרומה היא אלטרואיסטית ולא מופעל על התורם לחץ לתרום.

בעמותה מספרים כי בן־אליעזר הצטרף לרשימה לפני יותר משנה. במשרד הבריאות הדגישו כי אינם מפקחים על כך שההתקדמות בתור נעשית לפי הקריטריונים המתבקשים.

למרות מצבו הבריאותי, בן־אליעזר אופטימי בנוגע לעתידו הפוליטי ונותר נחוש להחליף את הנשיא פרס. "אני נעול על המטרה שלי במרוץ לנשיאות ואני אנצח. ולכל הספקנים — שום דבר לא ישתנה אצלי. אני רק הולך ללחוץ עוד יותר חזק על הדוושה".