מעצר מאסר אזיקים כלא
מעצר מאסר אזיקים כלאThinkstock

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בלוד, כתב אישום כנגד חאלד דאוד, תושב קלקיליה בן 21, בגין ייצור נשק בצוותא, ניסיון לייצור נשק בצוותא וקשירת קשר לפשע.

על פי כתב האישום, הנאשם קשר, עם שלושה מחבלים תושבי קלקיליה, קשר להקמת חוליית טרור, שתבצע פיגועים באמצעות נשק חם נגד מטרות ישראליות יהודיות אקראיות.

ארבעת חברי החוליה ניסו לייצר מטען חבלה שיופעל מרחוק, ולהשיג חומר נפץ עבור מטען זה, ללא הצלחה. כמו כן, ייצרו שבעה רימוני יד, אשר אחד מהם נוסה בשטח פתוח והתפוצץ בהצלחה.

הארבעה נעצרו בסוף חודש נובמבר 2013 על ידי הביטחון המסכל הפלסטיני, ומעצר זה הוא שסיכל את המשך פעילותה של החוליה והוביל לפירוקה. עניינם של חברי החוליה האחרים נמצא בטיפול הפרקליטות הצבאית.

בחודש שעבר, הותר לפרסום דבר מעצרם של המחבלים על ידי השירות הביטחון הכללי וצה"ל. 

מחקריתם עלה כי פעילותם התאפשרה באמצעות דאוד, האזרח הישראלי, שאמור היה לעשות שימוש בנגישותו המלאה לישראל, על מנת להשיג חומרי גלם לייצור חומר נפץ ולרכישת אמל"ח תקני.

בשב"כ ציינו אז כי חקירה זו חושפת, פעם נוספת, את המוטיבציה הקיימת בשטח, למימוש פיגועים נגד ישראלים, כמו גם את הסיכון, הטמון בגיוס אזרחים ישראלים בידי ארגוני הטרור, לטובת הוצאה לפועל של פיגועים.