חברת חשמל
חברת חשמל יוסי וייס, דוברות חברת החשמל

חברת החשמל הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה נגד חמ"י (חברת החשמל במזרח ירושלים) שעניינה חשבונות חשמל שהוצאו לחמ"י בגין חשמל שצרכה ולא שולמו על ידה.

בחברת החשמל טוענים כי חמ"י אינה משלמת את חשבונות החשמל במלואם ובמועדם, חרף אספקת החשמל הסדירה והתקינה לא היא זוכה.

במסגרת התביעה נתבעים חשבונות החשמל שנשלחו לחמ"י עד לחודש אוקטובר 2013, אשר לא שולמו עד היום, בסך מצטבר של כ-531.8 מיליון ש"ח.

"התביעה הוגשה לאחר שכלו כל הקיצין, ולאחר שכל הניסיונות לגבות מחמ"י את חוב החשמל כשלו", אומרים בחברת החשמל. ''חמ"י נמנעת, בניגוד מוחלט לחובתה, לשלם לחברת החשמל את מלוא החשבונות בגין אספקת החשמל. זאת, על אף שמדובר בחוב שקיומו אינו שנוי במחלוקת".

במהלך השנים האחרונות, פנתה חברת החשמל פעמים רבות לחמ"י, הן בכתב והן בעל פה, בדרישה כי תשלם את חובותיה ותחל לשלם את חשבונות החשמל כסדרם. במסגרת זאת, הדגישה חברת החשמל בפני חמ"י כי אי תשלום החוב פוגע באופן משמעותי בחברת החשמל ומסב לה נזקים רבים.

לפיכך, ציינה חברת החשמל, כי אם חוב החשמל לא ישולם בכוונתה לנקוט נגד חמ"י בכל האמצעים שידרשו.

במהלך החודשים האחרונים התקיימו מגעים אינטנסיביים בין נציגי חמ"י, נציגי הרשות הפלסטינית ונציגי חברת החשמל, בניסיון למצוא פתרון אשר יאפשר פירעון מלוא החובות. ניסיונות אלו לא צלחו ולפיכך לא נותרה לחברת החשמל ברירה אלא להגיש לבית המשפט כתב תביעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו