הקרן החדשה מתוסכלת מ'המתנחלים הלאומנים'

הקרן החדשה לישראל: ממשלת ישראל מושפעת ע"י "מתנחלים לאומנים ביותר". ראש הקרן מגיב להתקפות מימין שספג בעת האחרונה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ד | עודכן: 10:17

ניו יורק
ניו יורק
צילום: פלאש 90

נמשכת הסערה בקהילה היהודית בניו יורק לקראת צעדת התמיכה הגדולה בישראל המתוכננת להתקיים באחד ביוני לאורך השדרה החמישית בניו יורק. 

נזכיר כי בשבועות האחרונים נתגלעה מחלוקת חריפה בין הארגונים היהודיים על רקע האישור שניתן לשלוש הקבוצות התומכות בהטלת חרם על תוצרת מישראל לקחת חלק בצעדה הגדולה למען ישראל. מדובר בקבוצות שמאל בהן "השותפים למען ישראל מתקדמת", "הקרן החדשה לישראל" וארגון "בצלם". 

לדעת הפעילים הפרו-ישראלים, מי שתומך בחרמות נגד ישראלים, לא צריך לזכות בכבוד להשתתף בצעדה השנתית למען ישראל. בחודש שעבר התקיימה במנהטן הפגנת מחאה של ארגוני פרו ישראלים הקוראים למארגני המצעד לבטל את השתתפותן של אותן קבוצות. 

בימים האחרונים התייחס דניאל סוקאץ, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, למתקפה נגד ארגונו וארגוני שמאל נוספים. בין השאר בחר המנכ"ל לגנות בחריפות את ממשלת ישראל על החלטתה לא להשתתף באירוע בשל שילובן של קבוצות שמאל קיצוניות וטען כי הממשלה "מושפעת רבות" על ידי "מתנחלים לאומנים ביותר".

בפנייה לתומכי ותורמי הקרן שהועברה בדואר האלקטרוני לפני מספר ימים, טען סוקאץ כי "המפגינים...לא יכולים להשלים עם כך שעבורנו...האהבה למדינת ישראל פירושה הבאת סוף לכיבוש."

לדבריו, המפגינים הפרו ישראלים "מקבלים תמיכה מקיצוניים ישראלים ובראשם יריב לוין, יו"ר הקואליציה. הכוונה הייתה למכתב תמיכה שיו"ר הקואליציה הפנה למפגינים נגד המחרימים. לוין ידוע כמי שיזם בעבר "חקיקה אנטי-דמוקרטית", האשים מנכ"ל הקרן סוקאץ.

דניאל סוקאץ, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל, הבהיר כי לדעתו "עלינו להגדיל את ההשקעה שלנו כדי...לבנות מחדש את המחנה הפרו-דמוקרטי הפרוגרסיבי"בישראל. הקרן עומדת ליזום צעדים אמיצים כדי להטות את הכיוון הלאומי בישראל", אמר המנכ"ל סוקאץ'.

בקרן החדשה סירבו להגיב לכתבה.